Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziwne białe patyczki w starych Mid-capach MAGa


Recommended Posts

Przydarzyła mi się ostatnio przykra historia - otóż sprzedałem kilka miesięcy temu na allegro używane, kilkuletnie midcapy MAGa, do m4, na 120+/- kulek. Zapomniałem dawno o całej sprawie, aż tu delikwent pisze do mnie maile, strasząc sądem, że znalazł wadę ukrytą w magach i że ma prawo do rękojmi - gdyż grzebałem w nich i powsadzałem w sprężyny jakieś białe patyczki do ściśnięcia tejże, które w wyniku pracy uszkodziły samą sprężyne. Jako że o modyfikacjach nie napisałem to wada i w ogóle oszustwo.

 

Nie musze chyba pisać że całą sprawą byłem równomiernie zdziwiony i zdenerwowany, gdyż nigdy w tych magach nie grzebałem i a tym bardziej nie modyfikowałem. Znalazłem jednak takie informacje na jakimś forum zza oceanu: http://www.airsoftforum.com/board/lofiversion/index.php/t196755.html

 

Wynika z niej że w starych MAGach były takie patyczki montowane i faktycznie, sprawiają lub i nie, problemy. Argumentem mojego przeciwnika było to, że część magów ma te plastiki, a część nie, więc nie mogą one pochodzić z fabryki. Ale z drugiej strony - te bez patyczków były nowsze, co zgadza się z teorią z tego forum, że MAG w pewnym momencie przestał je tam wkładać.

 

Proszę bardzo kogkolwiek kto miał styczność z tymi magazynkami o opinie - pomóżcie mi uniknąć postępowań sądowych i innych przykrych niespodzianek.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam - w starych wersjach - produkowanych podajże do 2008roku były wkładane patyczki które blokowały sprężynę przed wyleceniem przez nakrętkę/śrubkę w dolnej części magazynka. W późniejszych wersjach została włożona inna sprężyna, która już tego nie potrzebowała. Jako zatyczkę można użyć jednogroszówek bo są minimalnie większe - wchodzą na ścisk i nie wylatują same z siebie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...