Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m249 a cqb


Recommended Posts

Witam

 

Zakładam temat tylko dlatego że search i wujek gugl nie daje mi żadnych odpowiedzi. Jestem szczęśliwym posiadaczem SAWa, zamocowanego na pasie 2 punktowym. Noszę coś co możnaby określić jako paso-szelki, posiadam replikę do cqb małych/średnich rozmiarów ( pistolet / mp5k ).

 

Teraz załóżmy scenariusz że moja drużyna ma oczyścić budynek. I pojawiają się schody. do wyboru mam :

- przytroczenie repliki do ciała, narazie niewykonalne bo mój pas nie ma opcji szybkiej regulacji długości.

- zostawienie repliki poza budynkiem i wejście z boczniakiem.

- wymiana springa w biegu na coś co da mi ~350 fps i radosne rżnięcie na auto. replika jest tak długa że manewrowanie w pomieszczeniach jest już cholernie trudne.

- nie wchodzenie do budynku.

 

 

Naprawdę jestem w kropce, więc każda podpowiedź od kaemistów będzie mile widziana. SAWa nie mam o co zaczepić na plecach. Pas i tak jest do wymiany po parszywej produkcji, szukam skutecznego rozwiązania w rozsądnej cenie, więc jeśli można mój problem rozwiązać pasem to chętnie go zakupie.

 

Z góry dzięki

Edited by axelrybaczewski
Link to post
Share on other sites

Wykluczając ostatnie to wymiana pasa na lepszy i opcja nr. 1?

 

Zostawienie repliki poza to (moim zdaniem) lekki bezsens. Nie rozumiem pkt. 3.

 

Inna opcja, to wymiana lufy (zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej) w M249 na krótką wersję i dopiero wtedy wejście do budynku, ale wtedy potrzebujesz nieco czasu.

Link to post
Share on other sites

ad 3. w m249 w 2-3 minuty mozna wymienic sprężyne która napędza tłok, jednocześnie zmniejszając fps.

 

 

off top. Damotr twoje 416 nadal działa, będzie miało nowego właściciela.

Edited by axelrybaczewski
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Cóż za problem - wchodzisz ze swoją sekcją/ drużyną (nie wiem na jakim szczeblu działacie w budynkach), trzymasz się z tyłu i chronisz pleców, do pomieszczeń wchodzisz tylko wtedy, jeśli są już czyste. W takim wypadku portatywność nie będzie problemem, gorzej już z FPSami.

Link to post
Share on other sites

Przy założeniu że chce mieć nadal sawa w rękach muszę wymienić sprężynę na jakieś m90 co da mi około 300-350 fps. ale nadal nie sądzę że to jest najlepsze rozwiązanie zwłaszcza że nie wszyscy pozwalają na auto w cqb.

 

rozwiązanie Jantas wydaje mi się narazie najbardziej realne. Nosze cholernie dużo amunicji i innego ładunku, mimo szczupłej postury jestem dość pękaty. Chyba zostanie na zewnątrz to jedyne co mi zostaje. Broń boczna będzie przeznaczona tylko do obrony przed kimś kto podejdzie za blisko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...