Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Projekt Norweski"


Recommended Posts

Jako, że nie chciałem powracać do starego tematu, postanowiłem założyć nowy i uściślić nieco jego istotę.

 

Od początków 2011 roku razem z resztą dotychczasowych Słupskich Najemników postanowiliśmy rozpocząć coś, czego w Polsce prawdopodobnie jeszcze nikt nie robił. Zaczęło się od pomysłu stylizacji na Haerens Jegerkommando, Norweską jednostkę specjalną. Jednak ze względu na nikłą ilość informacji, zdjęć lub jakichkolwiek innych materiałów, które mogłyby posłużyć jako wzorzec stwierdziliśmy, że jest to bezcelowe. Sprawa ma się zupełnie inaczej przy piechocie zmechanizowanej Telemark Bataljon.

 

Zakres naszej stylizacji to lata 2010-2012, jednak z naciskiem na 14 i 15 zmianę Provincial Reconstruction Team (PRT) w Afganistanie. Materiały źródłowe wykorzystujemy jedynie do stylizacji, gdyż ze względu na nikły dostęp do insygniów, naszywek, flag oraz nawet podstawowego wyposażenia Armii Norweskiej nie mamy prawa nazywać siebie rekonstruktorami, chęci jednak mamy ogromne.

 

Po co o tym piszę? Mimo, że dział mówi o rekonstrukcji, a takowymi nie jesteśmy, chcieliśmy razem z resztą grupy ogłosić się w jakiś sposób. Nie ma co ukrywać, że tego typu zainteresowanie jest dosyć oryginalne i mało osiągalne. Dopiero zaczynamy z "Projektem" i chcemy po prostu dać o sobie znać ;)

 

Jeżeli jest ktoś zainteresowany podjęciem razem z Nami działalności w obecnej stylizacji, a w przyszłości może i nawet konkretnej rekonstrukcji Telemarku - zapraszam. Miejsca u boku Odyna jest dużo a na szczęśliwców czeka Valhalla. :cool:

 

Zdjęcia, resztę informacji o Nas i o tym, czym interesujemy się w ramach Projektu można znaleźć na facebooku. Poza tym, jest to w tym momencie najszybsza i najlepsza forma komunikacji.

 

https://www.facebook.com/pages/Projekt-Norweski/353945021291540

Jest również pomysł na forum łączące nie tylko interesantów wojsk Norweskich, ale całej Skandynawii. Z tym również proszę zgłaszać się, czy to na forum czy do mnie - fajnie by było coś takiego zorganizować.

Link to post
Share on other sites
  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...