Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wiosenny Bazar


Recommended Posts

Cześć, czołem.

Zapewne zimą każdy z maniaków zweryfikował własne potrzeby sprzętowe wiemy, czego mamy za dużo, czego za mało, a co chcielibyśmy zmienić lub, czego się pozbyć. Kolejna akcja, z którą Recon wychodzi w świat ma nazwę „Wiosenny Bazar” a jej cel, to ułatwienie nabycia lub zbycia posiadanego wyposażenia taktycznego, sprzętu, replik i innych gadżetów.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do Międzyrzecza 17-go marca w godz. 0900 – 1500, bazar rozwijamy korzystając z gościny Klubu Garnizonowego. Pod uwagę brane są dwie opcje organizacyjne pierwsza i podstawowa, to przedsięwzięcie na wolnym powietrzu w rejonie Klubu Garnizonowego, druga awaryjna organizacja przedsięwzięcia w budynku Klubu. Opcja druga brana pod uwagę jedynie w wypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dodatkowo zorganizowana zostanie strzelnica dla ewentualnego przetestowania sprzętu.

Zgodnie z założeniem, jakie sobie narzuciłem każda impreza organizowana przeze mnie i osoby ze mną współpracujące ma na celu wsparcie głównego dorocznego przedsięwzięcia, jakim jest „Weekend Zwiadowców”, co skutkować winno ograniczeniem kosztów dla jego uczestników. Zatem składka na „Wiosenny Bazar” wynosi 10zł od każdej osoby wchodzącej na teren niezależnie od tego czy jest sprzedającym, kupującym, wymieniającym, czy też po prostu gapiem. Wiosenny Bazar jest inicjatywą całkowicie prywatną, której przyświeca idea Non Profit ukierunkowana na rozwój sportu i rekreacji o charakterze militarnym oraz paramilitarnym na Ziemi Międzyrzeckiej.

Podstawowe informacje organizacyjne.

 Cel: umożliwienie zbycia, nabycia lub wymiany sprzętu i wyposażenia.

 Miejsce: Klub Garnizonowy w Międzyrzeczu.

 Data/Czas: 17.03.2012 / godz. 0900 – 1400

 Organizator: Recon, Green Forest Team

 Składka: 10zł od osoby. Kwota w pierwszej kolejności przeznaczona jest na zabezpieczenie Wiosennego Bazaru, w drugiej kolejności na wsparcie przedsięwzięcia pn. Weekend Zwiadowców.

 Wstęp na teren imprezy otrzymają jedynie osoby posiadające potwierdzenie przekazania składki i figurujące na liście uczestników. Organizator zobowiązuje się do osobistego potwierdzenia droga elektroniczną wpływu składki oraz wydania w dniu imprezy karnetu uprawniającego do przebywania na jej terenie. Z uwagi na konieczność wcześniejszego zakupu i zorganizowania zabezpieczenia nie przewidujemy możliwości pobierania składek na miejscu.

 Zabezpieczenie: strzelnica, tarcze, 6mm BB, podstawowe narzędzia, kawa, herbata, kubki jednorazowe.

 Uczestnicy przybywający w celu zbycia wyposażenia winni posiadać akcesoria umożliwiające jego ekspozycję (najlepiej sprawdzi się pałatka lub plandeka).

 

Regulamin imprezy.

1. Impreza pn. Wiosenny Bazar organizowana jest, jako prywatna inicjatywa Non Profit ukierunkowana na rozwój sportu i rekreacji o charakterze militarnym oraz paramilitarnym, a także swoista promocja rekonstrukcji militarnej, airsoftu oraz gier terenowych typu milsim i larp.

2. Organizator do pełnego udziału w imprezie dopuszcza jedynie osoby pełnoletnie, wcześniej zarejestrowane drogą internetową wyrażające chęć zbycia, nabycia bądź wymiany własnego sprzętu i wyposażenia bez możliwości handlu detalicznego lub hurtowego. Możliwy jest udział osób nieletnich jednak bez możliwości dostępu do zbycia lub nabycia replik.

3. Organizator może zaproponować udział w imprezie sprzedawcy detalicznemu jedynie na drodze negocjacji, której efektem jest uzyskanie nieodpłatnego wsparcia materiałowego dla tej lub innych organizowanych przez niego imprez.

4. Impreza ma charakter zamknięty, a jej uczestnicy muszą legitymować się karnetem wystawionym przez organizatora wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość i pełnoletność uczestnika. Karnet jest równocześnie potwierdzeniem wniesienia składki za uczestnictwo, a jego wydanie nastąpi przed wejściem na teren.

5. Wszelkie sprawy związane z posiadaniem, legalnością oraz zgodnością z obowiązującymi przepisami prawa zbywanych i nabywanych przedmiotów obciążają ich właścicieli. Dotyczy to przede wszystkim wyposażenia „kontraktowego” oraz umundurowania w kamuflażu wz.93.

6. Organizator dopuszcza posiadanie jedynie replik broni palnej oraz wiatrówek o energii poniżej 17 J, co w świetle obowiązujących przepisów czyni je dostępnymi dla osób pełnoletnich bez posiadania zezwolenia. Osoby zbywające repliki proszone są o posiadanie ich dokumentacji lub certyfikacji, a w wypadku braku takowych o posiadanie np. wydruku ze strony producenta lub sklepu, który potwierdzałby moc konkretnej repliki. Impreza zgłoszona zostanie na Policji, zatem posiadanie takowego dokumentu może w pewnych okolicznościach ułatwić kontakt z funkcjonariuszami.

7. Obowiązuje całkowity zakaz posiadania oraz handlu materiałami pirotechnicznymi wszelakiego pochodzenia.

8. W rejonie strzelnicy obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych, a osoby w stosunku, do których zajdzie podejrzenie stanu nietrzeźwości zostaną wyproszone z obiektu.

9. Odpowiedzialność za przedmioty osobiste uczestników oraz wystawione wyposażenie spoczywa na nich samych, impreza nie jest strzeżona ani monitorowana.

10. Logistyka w postaci posiłków leży po stronie uczestników.

11. Organizator w miarę posiadanych środków zobowiązuje się do zapewnienia:

- strzelnicy i pola tarczowego

- tarcz sportowych oraz wojskowych

- punktu technicznego

- napojów gorących (kawa i herbata) w ilości nielimitowanej

- naczyń jednorazowego użytku

- zabezpieczenia sanitarnego

12. Organizator oddaje do dyspozycji na okres od 23.02.2012 do 17.03.2012 prywatny rachunek bankowy, którego stan na dzień 23.02.2012 wynosi 5,35PLN, natomiast stan końcowy rachunku zostanie spisany dnia 17.03.2012 o godz. 2200 będącym jednocześnie dniem przeprowadzenia imprezy. Prawdziwość danych potwierdzona zostanie wydrukami z konta bankowego, a uczestnikom przysługuje prawo do wglądu w historię dokonywanych operacji w podanym wyżej okresie udostępnienia rachunku.

13. Dane do przekazania składki na organizację imprezy:

Jacek Klimanek

Kalsko 58A/1, 66-300 Międzyrzecz

rachunek PKO BP S.A nr 86 1020 2036 0000 0402 0063 4584

 

Szczegółowych informacji udzielam na PW lub maila jacek_klimanek@o2.pl

 

Zapraszam do udziału sezon już niedługo.

 

Recon

Link to post
Share on other sites

Choć ruchu i poruszenia nie ma zbyt wielkiego może zdołam "zagęścić atmosferę". Dzisiaj odwiedziłem dwa sklepy oferujące w swoim asortymencie akcesoria mundurowe oraz wyposażenie głównie firm Helikon-Tex i Miwo Military, krótkie rozmowy były powiązane z propozycją udziału w Wiosennym Bazarze, wzbudziłem zainteresowanie i uzyskałem odpowiedź, że prawdopodobnie sklepy wystawią swoje "kramiki". W zamian za możliwość udziału przekażą drobne elementy wyposażenia lub umundurowania na nagrody do wykorzystania podczas tegorocznej trzeciej edycji Weekendu Zwiadowców.

Jeszcze raz zapraszam wszystkich 17-go marca.

 

Recon

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Cześć, czołem. Jak widać z listy zamieszczonej w poście powyżej wielkiego zainteresowania nie ma, a dzień dzisiejszy wyznaczyłem na zakończenie zapisów zatem nie widzę innej możliwości jak odwołać Wiosenny Bazar. Po prostu nie ma sensu, aby w imprezie brały udział trzy osoby i dwóch organizatorów. Tym którzy się zgłosili dziękuję i informuję, że w dniu jutrzejszym wykonam przelew ze zwrotem składki za uczestnictwo. Mam nadzieję, że pohandlujemy przy innej okazji :)

 

Recon

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...