Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ułamany styk silnika krótkiego typu


Recommended Posts

Siemanko mam "mały" problem. W trakcie wymiany okablowania w czasie testów sprawnościowych przypadkiem ułamałem w durny sposób styk silnika, łączący się z czarnym kablem. Istnieje jakiś sposób (bezpieczny), by móc w dalszym ciągu użytkować silnik? Czy moja sierocość spowodowała, że muszę wydać kolejną sumkę na nowy silnik?

 

Model silnika: Element Max-Speed Krótki

Okablowanie: Silikonowe 1.5mm2/1mb

Link to post
Share on other sites

Siemanko mam "mały" problem. W trakcie wymiany okablowania w czasie testów sprawnościowych przypadkiem ułamałem w durny sposób styk silnika, łączący się z czarnym kablem. Istnieje jakiś sposób (bezpieczny), by móc w dalszym ciągu użytkować silnik? Czy moja sierocość spowodowała, że muszę wydać kolejną sumkę na nowy silnik?

 

Model silnika: Element Max-Speed Krótki

Okablowanie: Silikonowe 1.5mm2/1mb

 

Ja czasem w ramach "fuszerki" sciagam izolacje z styku na kablu, odrobinę zmieniam jego kształt i wkładam między plastik silnika a metalową prowadnicę sprężynki dociskającej szczotki silnika.

 

Zawsze można też przylutować kable.

 

Aczkolwiek, pomysł przedmówcy też jest dobry, jednak nie zawsze mamy do dyspozycji tyle kabla.

 

Ew. można zdjąć blaszki i dorobić nową.

 

Wymiana silnika na nowy raczej nie powinna być konieczna, sam posiadam takie silniki. Działają.

Edited by zb0oj
Link to post
Share on other sites

Ostatnio naprawiałem silnik z giety JG po właśnie takiej awarii - zdjąłem blaszki ze strony, po której się ułamał styk, podłożyłem kawałek blaszki miedzianej (odpowiednio przyciętej i zagiętej), złożyłem i voila, działa. Musiałem jedynie trochę dogiąć wsuwkę na kablu, bo za wąski kawałek wyciąłem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...