Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Milsim 48H - Convoy Operations


Recommended Posts

Korzystając z okazji zaistnienia tego subfrum zapraszam zainteresowanych airsoftem 'utaktycznionym' do podróży w Bory Tucholskie w lipcu i spędzenie czterdziestu godzin na kompozytowej wojnie przez duże W.

 

Co prawda Bory Tucholskie są daleko, ale Milsim 48h obrósł już legendą.

Będzie to milsim na wielką skalę. Teren jest tak duży, że bez transportu ingame gra nie miałaby sensu. A w tym roku, sugerując się tytułem, pojazdy będą robić główną robotę.

 

Byłem na M48H dwukrotnie. I choć nie były to moje ulubione imprezy, skala jak na imprezę typu milsim, jest nieporównywalna z innymi imprezami. Jedyna większa w Polsce to chyba pomorski Unit, który jest milsimem paintballowym.

 

Jedną ze stron będzie dowodził Major Rocco Spencer. Będzie dowodził stroną Kyprozji. Po tej stronie wystąpią teamy mazowieckie (to już tradycja m48h). Jeśli ktoś z was postanowi pojechać i stanie po przeciwnej stronie, zmierzy się ze sporym wyzwaniem. Mazowieckie teamy są przesycone elektroniką typu np. noktowizja wyższej generacji (często o sukcesie decydują akcje nocne), a przede wszystkim często ze sobą współpracują i są świetnie dowodzone - teraz przez Spencera, wcześniej przez Tato. Wygrywali dwa lata pod rząd.

 

Nie wiem, kto w tym roku dowodzi stroną Radestanu, więc nie umiem powiedzieć nic o potencjale tej strony.

 

W milsimie, mimo sporych odległości, nie używa się telefonów GSM. Zwykle organizator dostarcza sieć radiową UHF / CB oraz skanery radiowe, tak więc m48H to także realna walka elektroniczna i logistyczna. Sprawne repliki i wysoki skill są tylko jednym z elementów gry, zwykle nie decydującym.

 

Nie polecam tej imprezy teamom, które dopiero zaczynają zgłębiać taktykę. Mogą się zawieść. Ale jeśli wasza ekipa ma już nieco doświadczenia i szuka konkretnego wyzwania - to bardzo dobre miejsce żeby się spróbować. Gra trwa czterdzieści godzin z kawałkiem (w założeniu), a mimo to nie ma respa. Więc jeśli dasz dupy w pierwszych 5 godzinach i zginiesz, zostaje ci spędzenie weekendu ciesząc się pięknem przyrody nad jednym z licznych jezior w okolicy.

 

Więcej:

http://www.milsim48h.com/

Edited by Grey
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...