Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ICS T3000 się grzeje..


Recommended Posts

Witam. Jak w temacie. Otóż postanowiłem przeczyścić trochę silnik (tzn przeczyścić szczotki i wirnik) więc wyjąłem szczotki i przetarłem je papierem ściernym , a wirnik także papierem potraktowałem (delikatnie przez obudowę wepchałem papier i przetarłem w miejscu styku zew szczotkami) na koniec przedmuchałem powietrzem sprężonym.

gdy przeczyściłem silnik, zabrałem się za podkłądkowanie, i gdy robiłem próby podkładkowania , silnik się nagrzewa dosyć szybko , lecz nie do dużej temperatury(tzn jeśli krótko kręcę silnikiem to jest niska temperatura, jeśli dłużej to wyższa)...

Nie wiem co o tym myśleć....

 

oczywiście gdy robiłem próby shimmingu to zębatki luźno chodziły, także nie ma mowy o oporze..

 

Przypadkiem odkryłem 1 rzecz ,tzn jeśli wduszę spust do pewnego momentu to są jakieś tam obroty, a jeśli do końca to po głosie poznaję jakby delikatnie wzrosły- to normalne???

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Słabsze i mocniejsze wciśnięcie spustu jak dla mnie zdradza jakiś problem z kostką stykową. Dociskasz mocniej, blaszki lepiej łapią i silnik dostaje więcej mocy. Najlepiej sprawdzić ich stan i zamontować jakiś prosty mosfet o ile go nie masz. Jeśli zębatki kręcą się swobodnie i podkładkowanie jest w porządku to już zapewne, tak się ten silnik zachowuje i wydziela dużo ciepła. Jeśli nie roztapia Ci chwytu od repliki to nie ma się co martwić moim zdaniem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

witam ponownie, silnik jak się grzał, tak się dalej grzeje...

szczotki wyczyszczone, komutator?? (miejsce styku szczotek) także przetarte, kanały wyczyszczone i spirytusem przejechane, lecz nie dało to rezultatu, tzn wcześniej szczotki się grzały mocniej lecz teraz jest nie duże ciepło , największe jest na wirniku (gorąca obudowa silnika i sam wirnik) zauważyłem na izolacji osi silnika pęknięcie tejże izolacji , czy ono może mieć wpływ na grzanie się silnika ????

internet mi się sypie i nie mogę wrzucić fotek, pęknięcie to jest na osi przy styku dwóch zwojów i oś jest odsłonięta w tym miejscu , i nie wiem czy nie dochodzi do zwarcia czy coś takiego....

 

 

Proszę o pomoc.

 

witam ponownie, silnik jak się grzał, tak się dalej grzeje...

szczotki wyczyszczone, komutator?? (miejsce styku szczotek) także przetarte, kanały wyczyszczone i spirytusem przejechane, lecz nie dało to rezultatu, tzn wcześniej szczotki się grzały mocniej lecz teraz jest nie duże ciepło , największe jest na wirniku (gorąca obudowa silnika i sam wirnik) zauważyłem na izolacji osi silnika pęknięcie tejże izolacji , czy ono może mieć wpływ na grzanie się silnika ????

internet mi się sypie i nie mogę wrzucić fotek, pęknięcie to jest na osi przy styku dwóch zwojów i oś jest odsłonięta w tym miejscu , i nie wiem czy nie dochodzi do zwarcia czy coś takiego....

 

 

Proszę o pomoc.

 

witam ponownie, silnik jak się grzał, tak się dalej grzeje...

szczotki wyczyszczone, komutator?? (miejsce styku szczotek) także przetarte, kanały wyczyszczone i spirytusem przejechane, lecz nie dało to rezultatu, tzn wcześniej szczotki się grzały mocniej lecz teraz jest nie duże ciepło , największe jest na wirniku (gorąca obudowa silnika i sam wirnik) zauważyłem na izolacji osi silnika pęknięcie tejże izolacji , czy ono może mieć wpływ na grzanie się silnika ????

internet mi się sypie i nie mogę wrzucić fotek, pęknięcie to jest na osi przy styku dwóch zwojów i oś jest odsłonięta w tym miejscu , i nie wiem czy nie dochodzi do zwarcia czy coś takiego....

 

 

Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...