Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ARES - SR25 M110 SASS


Recommended Posts

Siemanko ludziska, nie znalazłem więc pytam :D

planuję kupić to cudo http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5358&name=ARES_-_SR25_M110_SASS_-_TAN#!prettyPhoto

ale mało o nim wiem ;/ proszę wszystkich posiadaczy, oraz tych którzy wiedzą coś na ten temat o szybką odpowiedź :)

1. Jakie magi pasują ( oprócz dedykowanych ) ?

2. Co się psuje ?

3. jakie części do tunningu ? (proszę o linki i dokładniejszy opis bo do tej pory tylko w sprężynach siedziałem, ale uznałem że za wolne są i na temat elektryków wiem tyle co prawie nic )

4. no i oczywiście prosiłbym o ocenę czy to jest dobry wybór czy się w to nie pakować :D

proszę o szybką odpowiedź i z góry dzięki wszystkim :)

Link to post
Share on other sites

Pierwsze pytanie możesz zadać sklepowi, oni najlepiej znają odpowiedź.

2. Nie mam pojęcia, nie miałem styczności.

3. GB v.2 standard - potencjał do tuningu jest, ale na dobrym szkielecie.

4. Uważam, że mądrzej zrobisz, jeśli kupisz SR CA, ponieważ ma GB. v2 Long, który ma większy potencjał tuningowy.

Link to post
Share on other sites

Guma systemy, SP140 Guardera, tłok SHS z metalowymi zębami( na tajwanie kiedyś były). Zalecana jest jeszcze lufa, można komorę dać KA. Powinno być ponad 500fps. Jeżeli srka P&J wytrzymuje przy zmianie tylko tłoka na SP150 w niektórych modelach to CA powinno bez problemu dać rade.

Edited by Włodek
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, a najbardziej to chyba zarabiają jak ktoś kupi te ich wynalazki "po tunningu" :PP śmiech na sali .

 

Tak jak napisałeś to poszukałem

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_129_374&products_id=6050&name=JBU_-_Lufa_Precyzyjna_-_6.01_-_509mm_-_M16,_AUG_-_JA-61

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4623

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1152191539-Sprezyna-SP-140.html .

A co do tłoka to nie wiem który ( i tak żaden nie jest dostępny ) bo są różne ( z różną ilością stalowych ząbków ) .

Czy ewentualnie znalazłby się jakiś łatwiej dostępny tłok i o podobnej skuteczności?

 

 

Czy możesz pisać po polsku. Z wykorzystaniem wielkich liter, kropek i bez użycia beszensownych skrótów.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Mam sr-25 CA. Biegam z nią już od 2 lat. :)

 

W zasadzie powinna dać ok 500 fps. Ale czy to będzie 460 czy 520 będzie zależało od tego jak zostanie karabin złożony i uszczelniony i od iluś jeszcze rzeczy opisywanych w innych działach.

Ja miałem po założniu M170 650 fps, po założeniu M150 520 fps, teraz mam sprężynę elementa, która na pcozątku dawała 620 fps a po

"wypracowaniu" daje bardzo stabilne 595 fps :)

Nie zaczynaj od zakupu sprężyny. Powiedz osobie która będzie Ci to tuningować, ile chcesz fps i niech ta osoba dobierze do tego sprężynę (metodą prób i błędów)

Dla tego zresztą lepiej by tuningował Ci karabin ktoś kto zajmuje się tym na co dzień i ma trochę używanych części na testy.

 

Taką właśnie kupiłem, po czym okazało się, że lesze wyniki daje fioletowa prometeusa (akurat u mnie).

Tak samo jak mam nieużywaną komorę King Armsa. Kupiłem bo "pisali na forum" że dobra. Potem w testach wyszło, że lepsze osiągi mam ze stokową komorą. Jak sam wszystko kupisz i zaniesiesz do złożenia to może się okazać, że ileś rzeczy kupiłeś niepotrzebnie.

 

Nie znam co prawda tej precki ale spotkałem się z opinią, że lepiej mieć 6.02 lepszej firmy niż 6.01 gorszej firmy.

Jeszcze jakiś czas temu radził bym lufę promyka. Nie wiem co teraz jest optimum cena / do jakość. Poczytaj tutaj na forum.

 

Z magazynkami do ca sr25 jest ciężko. Ja kupiłem kilka midów do PJ sr25 i spiłowałem je. Jedyne co mogę poradzić, to nie kupuj magazynków do gr25 (G&G). Nie pasują i pilnik dużo nie pomoże. :)

 

Jeszcze jedno. 500 fps to mało jak na snajperkę. Jeśli dałeś sobie takie ograniczenie z powodów ideologicznych/bezpieczeństwa to ok.

Ale generalnie przedłużony gearbox CA z dobrymi częściami powinien spokojnie znieść 550 fps. A wiele ludzi podkręca swoje sr-ki dużo bardziej. Ja jak pisałem mam 600 fps, baterię 11 V i większość awarii jakie miałem, samemu zawiniłem. Częścią która mi się najczęściej zużywa jest tłok.

http://www.kolter.pl/marki/CLASSIC_ARMY/Tlok_wzmocniony_do_SR25. Więcej rocznie wydaję na kulki niż na jego wymianę.

 

Chyba, że wydanie tej 100 czy 200 zł raz na jakiś czas jest dla Ciebie problemem. W takim razie lepiej daj sobie spokój ze snajperkami i poszukaj jakiegoś karabinku "szturmowego".

Link to post
Share on other sites

Co do tłoków spotkałem się z opinią, że tłok pełni rolę "bezpiecznika" w replice. Jeśli naprężenia są za duże i coś musi pęknąć to lepiej by były tą ząbki tłoka. Jest najtańszy. Ja od dłuższego czasu mam żółty CA i nie narzekam.

Link to post
Share on other sites

Aha dzięki chłopaki za pomoc, a co do tych 500 flipów to wybrałem tak trochę ze względów bezpieczeństwa, również dla tego że myślałem że z elektryka nie da się więcej wyciągnąć niż 550, oraz dla tego że więcej mi nie potrzeba miałem m24 snow wolfa (stock) i np na bornym ( tym w sierpniu ) nie oddałem za dużo strzałów bo udało mi się zrobić na tyle dobre ghillie że dtylko zachodziłem od tyłu i lufą tylko tycałem :PP. Ale skoro się da wyciągnąć ponad 600 fps no to jestem jak najbardziej za ;]

Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Link to post
Share on other sites

PDI fana jest ale kosztuje ok 1 tyś zł

Z tym fps-ami to jest tak, że zazwyczaj po pierwszych kilku miesiącach spadają. Dla tego ja miałem dobraną 20 fps za dużą sprężynę. Potem została ona celowo

naprężona i "postarzono" przez kilka dni. I akurat udało mi się wstrzelić tuż poniżej ograniczeń naszego forum czyli 600 fps.

 

Jeszcze jedno. Nie ma nic gorszego niż za silna, a nie celna snajperka. Z bliska nie możesz strzelać bo za silna. Z daleka nie bo i tak nie trafisz.

Te 550 fps to na początek będzie dla Ciebie dobre myślę.

Link to post
Share on other sites

Arend nie żebym się czepiał ale "wykorzystaniem" pisze się przez RZ. Tak gwoli ścisłości.

 

Tak gwoli ścisłości błędy ortograficzne nie leżą zbyt mocno w mojej czepliwości. Sam jak widać je robię.

Wyjaśniałem to już chyba wiele razy. Owszem, poprawię jeżeli mocno się w oczy rzuci i wyraz mocno popularny.

Ale bez przesady. Bardziej mnie denerwują oblawy lenistwa.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...