Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 KWA czy M15A3 CA


Recommended Posts

Ja jeszcze nigdy płonącego lipo nie widziałem,a mam już dłuugo z nimi kontakt.Te informacji w tym linku tyczą się jeszcze starej generacji lipoli.Te nowe są całkiem przyzwoite,i dopóki nie walisz w nie młotkiem to się nic nie stanie.Wielokrotnie mi na glebę spadł lipol z ponad metra i nic się nie zapaliło.

Link to post
Share on other sites

Dzięki :) . Kolejną nie pokojącą mnie rzeczą jest to co piszą na tej stronie : http://asgw.pl/asg-dla-zielonych/kwa-lipo-czy-nimh-t9769.html

Chodzi mi o to , że jeden z tych forumowiczów mówi coś tAKIego : Chodzić Ci mogło raczej o udar prądowy, i z tym mogę się zgodzić. Niektóre Lipolki mają już po 60C i potrafią oddać wielgachny prąd. Co za tym idzie? Trzeba powimieniać styki ze stockowych (Tamyia mała) na coś o większej powierzchni styków - inaczej popalisz je sobie i tyle

 

 

Według ciebie jest konieczne wymienianie tych styków i ewentualnie jak to sie robi i ile kosztuje ?

Edited by vincig
Link to post
Share on other sites

Nie jest konieczna wymiana styków.Oczywiście 11.1 szybciej popali styki niż 7.4,ale można temu zapobiec montując najzwyklejszy mosfet.Koszt 20zł(wliczając 2 piwka) i godzinka roboty.Możesz też kupić gotowy mosfet w sklepie,w którym kupujesz replikę.Zamontują ci go za friko.Ja przemieliłem z 8k kulek na 7.4 i,na stykach nie było praktycznie śladu zużycia.Jeżeli chodzi o wtyczki w replice,to jest sens wymiany z tamiya mini na np deansy.Jednak pakiety o wydajności ok 20-30C nie katują ich za bardzo.Nie mniej jednak jeżeli chcesz używać lipoli to wymień wtyczki na deansy,albo zadzwoń do sklepu i zleć im to.Dużo nie zapłacisz.

 

Tu masz o różnicach klik

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

To zależy jaki pakiet kupisz.Są pakiety z tamiyą,deansem,xt-60,goldami itd.Co do mosfetu to sklep będzie wiedział o co chodzi.Z tym,że najtańszy w madonionie kosztuje coś koło 80zł. :)

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Jeszcze dodając coś do Twoich obaw odnośnie batek lipo. Baterie li-po, li-ion i podobne, montowane są w każdym współczesnym telefonie komórkowym i nikt nie obawia się, że telefon zapali mu się w kieszeni ;)

Podobnie jest chociażby z laptopami i masą innego sprzętu elektronicznego. Dopóki nie wpadniesz na pomysł przebicia lipola gwoździem ale zrobienie długiego zwarcia to nic się nie stanie ;)

Link to post
Share on other sites

Nie zastanawiaj się i kupuj lipolkę.Mimo,że strzelam się od niedawna widzę różnicę między lipo,a zwykłymi wodorowymi.W przypadku KWA wymień gumkę na zieloną G&G. Stockowa jest daremna.

 

@ you-dash były przypadki,że komuś telefon lub laptop eksplodował :D lecz to było kiedyś.

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites

Ładowanie lipolek jest proste.Ustawiasz typ baterii (najczęściej jest to ilość volt np 7,4 lub 11,1) i prąd ładowania,odpalasz i na tym się kończy twoja robota.Ładowarka Mikroprocesorowa wyłączy się sama po załadowaniu. W przypadku NiMh jest więcej zabawy,bo musisz podać voltarz i wielkość baterii (mAh) i jeszcze kilka pierdółek.Wszystko piszę w instrukcji ładowarki co i jak przy jakiej baterii.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...