Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, w przyszłym miesiącu będę najprawdopodobniej kupował tą replikę http://jarmix-militaria.pl/p/142/2515/replika-karabinu-wyborowego-m82a1-cqb-z-luneta-tan-karabiny-wyborowe-repliki-elektryczne-air-soft-gun.html Ze względu na to że nie znam się kompletnie na udoskonalaniu broni, chciałbym Was zapytać jakie części musiałbym wymienić w tej replice aby osiągała przynajmniej to 480FPS i ile mniej więcej będzie to kosztować.Przy okazji proszę aby nie odwoływano się do innych replik snajperskich (prócz M99 ale i tak na 100% go nie zakupię), gdyż jeśli nie wypali ten Barret to moja przygoda kończy się właśnie na tym i inwestuję dwa kafle w kompa, dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

jakie części musiałbym wymienić w tej replice aby osiągała przynajmniej to 480FPS

 

Musiałbyś wymienić :

-szkielet ( np. guarder )

- zębatki ( i łożyska CHYBA )

- głowice tłoka i cylindra

- tłok

- akumulator

- sprężynę na 130 lub 140

- lufę na precyzyjną

- gumkę hop up na zieloną g&g ( podobno daje trochę fps )

 

I chyba tyle .

Edited by Perski102
Link to post
Share on other sites

Ja od siebie dodam, żebyś jakikolwiek szkielet jaki wsadzisz do tej repliki oddał do wzmocnień, on tam praktycznie nie ma żadnego mocnego oparcia i szybko pęka. Neo-serwis robi dobrą robotę pod tym kontem, jednak nie wiem w jakiej cenie, bo dopisać się nie mogę. Ogólnie jak do 500 fps Cię snajpa interesuje to będzie ok.

Miałem taki sam, ale w wersji długiej, ciężki temat- a ja duży jestem i kondycję też mam w miarę.

 

1. Szkielet stock + wzmocnienia ( nie znam ceny ).

2. Boreup Guarder 220 zł

3. Precka Guarder 6.02 170 zł

4. Komora KA + gumka systema 160 zł

5. Wzmocniony tłok z 40 zł.

6. SP150 - 50 zł ( będzie trochę więcej z 540 fps ), ale reszta powinna to wytrzymać.

 

Neo na swoim blogu pisał, że silnik i zębatki stock są w miarę ok, także je bym zostawił.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Waga wagą,mobilność mobilnością a to SW.

 

Ile części byś musiał wymienić to pomijam,pamiętaj że 500 fps w snajperce to przy użyciu kulek o wadze 0.30/0.36g zasięg będzie jak w cymie 028.Lżejszych nie wpakujesz bo będą latały w kosmos.Lepiej kupić M14 od G&G i zrobić.

Link to post
Share on other sites
3. Precka Guarder 6.02 170 zł

Z tym się nie zgodzę. Jak kupować replikę za 2 kafle to nie wsadzać kiepskiej lufy. Niech kupi już przynajmniej systemę, a najlepiej promyka (prometheusa).

 

 

@ dxh11

 

Sprężynówka zawsze będzie lepszą "snajperką" w ASG od elektryka. A dlaczego? Ponieważ strzał z niej jest bardzo cichy w porównaniu z tym pierwszym. Jak ktoś będzie szedł i oddasz niecelny strzał z elektryka i twój cel to usłyszy, to zaraz zasypie Cię gradem kulek ze szturmówki zanim się zorientujesz. W przypadku sprężyny masz mniejsze szanse wykrycia (po prostu ciszej strzela), co działa na twoją korzyść.

Oczywiście strzelając na większe odległości np. 70m i więcej (a tak naprawdę mało która snajperka to potrafi zrobić celnie), to efekt z dźwiękiem o którym wcześniej mówiłem jest nieaktualny, ponieważ strzelając nawet z głośnej repliki i tak nic nie będzie słychać.

Edited by strzelec5
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc wszystkim, myślałem też o innych snajperkach ale nie chce ich już przerabiać.Udało mi się fajne znaleźć na gaz niestety są zbyt mocne (650 FPS) tym bardziej że jestem początkującym graczem :) Myślałem wcześniej o tej szturmówce http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-gbb/karabiny/a-w-s-s-we-m16a3-desert-edition-hard-kick-gas-blowback-type.html lecz znajomy mówił że trzeba często ją smarować, niestety ja nie znam się na tym dlatego zdecydowałem się na snajperkę, drugą sprawą jest gaz bo nie wiem ile tak średnio schodzi na strzlelance.Mecz gramy co niedzielę po 4h więc pojemnik załóżmy taki http://www.taiwangun.com/gazy-i-smary/green-power-gas-1100ml.html na ile by mi starczył (wiem że trudno powiedzieć bo zależy kto jak strzela ale tak mniej więcej) ?

Link to post
Share on other sites

Mniej więcej to Żyd na nartach jeździ, mniej na nartach, więcej na dupie.

Sprecyzuj ile kulek wystrzeliwujesz +/-

 

PS: Nie chciałbym przez to urazić innej religii, ale jest takie powiedzenie.

Edited by Zuko0
Link to post
Share on other sites

Jeśli kupować szturmówkę to tylko elektryka. Tanie utrzymanie i magazynki. Do gaziaka średnio chodzą po 200-300zł za sztukę, a ich pojemność to zazwyczaj tylko 30 kulek (elektryki mogą mieć od 20 do nawet 2500 pojemności). I nie kieruj się tutaj realizmem (że 30 kulek, bo 30 jest w ostrym odpowiedniku) bo to się ma nijak do penetracji np. przez trawę i liście - te 30 kulek moment pójdzie, a przeciwnik nawet jedną nie oberwie.

Link to post
Share on other sites
Ile części byś musiał wymienić to pomijam,pamiętaj że 500 fps w snajperce to przy użyciu kulek o wadze 0.30/0.36g zasięg będzie jak w cymie 028.

 

Ciekawe... Tak się składa, że będę robił downgrade mojej VSR do 500fps [pod brytyjskie wymogi], to jak coś to Cię zapraszam ze stockową Cymą 028 na testy porównawcze. Może przejrzysz na oczy.

 

Do snajperki preckę systemy (mother of god).

 

KM HEAD/Promyk i nic innego,może być madbull.

 

O tyle, o ile rozumiem polecenie tego KM Heada czy Promyka, tak nie mogę pojąć sensu wypowiedzi, która sugeruje, że Madbull jest lepszy od Systemy.

Kjujiczek jesteś w temacie "zielony jak szczypiorek na wiosnę" a doradzasz innym zielonym.

 

dxh11 - jeśli interesuje Cię jeszcze temat snajperki ~500fps, to polecam sprężynowe Tokyo Marui VSR-10, lub ewentualnie bardziej budżetowo: jakąś kopię VSR, ostatecznie Wella Warriora. Na SWD A&K nawet nie patrz. A tuning na te ~500fps, będzie Cię kosztował niewielkie pieniądze. Do tego dołożysz lufę i gumkę [+ w przypadku Warriora jeszcze komorę hop up] i będziesz miał fajną jak na te 500fps replikę.

Inną kwestią jest fakt, że w czasach kiedy szturmowcy miewają po 500fps, nie będziesz miał realnej przewagi w zasięgu...

 

Jeśli jednak zdecydowałeś się na jakiś karabin szturmowy, to ja Ci nie będę nic doradzał, bo po prawdzie najwięcej zależy od gustu... A potem trzeba wybrać tylko odpowiedni model :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki Van, wracając do sprężynowców czy nie łatwiej je tuningować ?I jak wygląda sprawa ze snajperkami gazowymi czy7 w każdej da się zmniejszyć moc, bez konieczności zamiany sprężyny?Czy przy zamianie sprężyny z M170 do M150 trzeba coś jeszcze wymienić?

Link to post
Share on other sites

Z gazówkami nie miałem wielkiej styczności, więc nie będę tutaj starał się tworzyć jakiś bajek na zasadzie "bo mnie się wydaje", jak co niektórzy :wink:

Co do sprężynowych - jeśli masz już replikę przystosowaną pod M170, to zmiana na M150, to tylko kwestia doboru odpowiedniej pasującej sprężyny.

 

dxh11 jeśli jesteś z Bielska, to jak byś chciał, to mogę Ci dać namiar na mojego znajomego, to byś sobie mógł obejrzeć jak chodzi np. taka sprężynowa VSR na sprężynie LL M170 bodaj [jak coś to pisz PW].

Edited by vanyel1985
Link to post
Share on other sites

Najlepiej w tej cenie przerobić SWD A&K albo "łoriora" Wella.

 

O tyle, o ile rozumiem polecenie tego KM Heada czy Promyka, tak nie mogę pojąć sensu wypowiedzi, która sugeruje, że Madbull jest lepszy od Systemy.

Kjujiczek jesteś w temacie "zielony jak szczypiorek na wiosnę" a doradzasz innym zielonym.

 

Madbull w wersji II na pewno jest lepszy od systemy.

Link to post
Share on other sites

dxh11 jeśli chciałbyś koniecznie M24, to zdecydowanie lepiej Classic Army niż Snow Wolf. Warrior to niegłupia opcja.

Bardzo dobrze, że nie bierzesz pod uwagę A&K SWD, bo wystarczy zajrzeć do tematu o nim żeby się przekonać jakie szamańskie rytuały i patenty zaczerpnięte od pana Adama Słodowego trzeba stosować by to choć względnie przez jakiś czas strzelało...

 

Najbardziej ekonomicznie byłoby kupić jakąś używkę po tuningu. Nowego Warriora też zrobisz za te pieniądze na fpsy jakie chcesz osiągnąć. Swoją drogą to określiłbyś konkretnie przedział. 550-600fps? Inny?

Oryginalnych części to za wielu do tuningu u nas w kraju nie dostaniesz, trzeba ściągać. Ale możesz też zamówić dorabiane, polecam użytkownika bart_a z tego forum. Sam w Warriorze mam od niego zestaw spustowy.

Tak czy owak najlepsza będzie VSR, jakkolwiek zdaję sobie sprawę, że niektórzy nie biorą jej pod uwagę, bo nie podchodzi im czysto stylistycznie :maniak_jezyk:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...