Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Shotgun gazowy / granatnik


Recommended Posts

Czy ktos ma pomysl na shotguna lub granatnik gazowy nie wykorzystuajcy peczku luf jako prowadnic dla kulek? Slyszalem juz, ze inaczej sie nie da.. jednak jak cos jest niemozliwe to przyjdzie osoba ktora o tym nie wie i tego dokona. Dlatego zachecam do dyskusji.

 

Przetestowalem juz pare rozwiazan:

 

- Kulki (okolo 20 szutk, waga od 0.2 do 0.4g ) zapakowane w woreczek lub papier z podkladka tekturowa i grubsza plastikowa na dnie. Calosc o srednicy jakichs 15-20mm. Wystrzelona z rury z podpieta do niej konwersja dajaca pojedynczej kulce energie 10J~

 

shell.JPG

Gruba kreska nakresilem oslonke z foli/papieru.

 

Efekt: kulki rozpryskuja sie dolatujac w chmurce na 2-5m. Pojedyncze na 10m

 

- Kulki miedzy podkladkami

 

 

shell2.JPG

Efekt: ten sam co wyzej, moze nawet gorszy

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jestem fanem strzelb i chętnie podzielę się doświadczeniami.

Ja w swoim obrzynie (produkcji własnej) zastosowałem inne rozwiazanie: gazowe shellsy tanaki można także zastosować te madbulla.Spisuje sie to nieżle i pełen realizm.

Co do gazowej strzelby to jednak byłbym za tym żeby kulki były w rurce tak jak w strzelbach maruzena.Mój akurat pod wzgledem osiągów na gg spisuje się nieźle(replika była podkręcana) i zasięg jak na strzelbę jest zadowalający na 10 kulkach 0,20 to 10 do 15 metrów skupienie w sylwetce człowieka.

Uważam że takie rozwiązanie jest lepsze jednak od tego co proponujesz czyli jak się domyślam to chcesz zrobić koszyczek jak w ostrej strzelbie w którym będą kulki.Całosc wyrzucana pod dużym ciśnieniem.

Próbowałem tego własnie z shellsami tanaki przedłużając je,robiąc tym samym miejsce dla koszyczka.Na green gazie (a sporo go uchodziło) po zbiciu spłonki,osiągi były słabe(5 metrów).Szukałem innego rozwiązania i wstawiłem lufę od aega tak żeby wchodziło 8 kulek.

Rezultatem było znaczne zwiększenie skupienia,mocy i zasięgu.

To samo mamy w ostrych strzelbach ponieważ tam pocisk nie ma kontaktu z lufa lecz sam koszyczek niesie pociski.Przez to własnie zasięg strzelb jest tak mały a na slugach można strzelać na większe odległości.

Twój pomysł nie jest najgorszy lecz musiałbyś uzyskać duża szczelność lufy z koszyczkiem,pomaga także usztywnienie jego ścianek.Kłopotliwe ze względu na to że taki koszyczek wystarczy na 1 strzał a musi być wykonany precyzyjnie co trochę kłóci się z funkcjonalnością.

Nie neguje tego pomysłu i chętnie zastaniowię się nad innymi:)

Edited by Volve55
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dzieki za rade. Pomysle jak zrobic tani, lekki i prcyzyjny koszyczek. Moze wystarczy tylko jakos sprytnie go uszczelnic punktowo, po obwodzie. Druga sprawa, ze luska wcale nie musi wygladac jak w orginale, jesli ma dzialac i zachowywac sie podobnie : )

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zrobiłem kiedyś taki granatnik. Składał się z butelki pet 2litry, zaworu gazu i rurki pcv. Jak załadowałem to: kawałek worka foliowego >garść kulek > kawałek worka i napompowałem butelkę to powiem tyle że robiło wrażenie :) Wystrzelone pod niewielkim kątem w górę leciało chmurą na 25-30m jednak całość nie nadawała się do rozgrywki ze względu na komiczny wygląd ;)

 

nKtCU.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...