Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bateria 9.6v zamiast 8,4v


Recommended Posts

Witam. Zakupiłem kiedys Ak-74 RK-05. Niestety byla w nim padnieta batka 8,4v. Teraz chce ja zamowic ale niektorzy doradzaja mi 9,6v poniewaz bedzie szybciejh strzelał. I teraz pytanie. Wiem ze bedzie to skutkowac szybszym wycieraniem zebatek i tloka ale CZY BEDZIE TO WPŁYWAC NA TEMPERATURE SILNIKA I OKABLOWANIA ORAZ CZY BEDZIE RYZYKO SPALENIA SILNIKA. Wszystko jest stockowe.

Link to post
Share on other sites

Nada się tylko akumulator może żyć krócej, lepsza byłaby taka,

http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/ladowarki/ladowarka-rozladowywarka-procesorowa-do-akumulatorow-o-napieciu-od-2-4v-do-12v-mw.html

aczkolwiek nie będzie to jakaś kolosalna różnica, microprocesorowa jest dokładniejsza ale też kilka razy droższa. Najważniejsze, żeby rozładowywać akumulator do końca, najprościej wystrzelać bez kulek aż nie naciągnie sprężyny, (potem odczekać chwile i strzelić jeszcze raz na pojedynczym żeby sprężyna wróciła), i ładować na full, to najwięcej daje jeśli chodzi o żywotność.

Więc spokojnie możesz brać tą co wybrałeś...

 

Co do akumulatora,

-karabin będzie szybszy,

-bateria się nie będzie przegrzewać

-nic ci sie nie spali, ani nie zetrze( prawda jest taka że stockowe gearboxy są wytrzymałe i nie takie rzeczy wytrzymują)

-może sie zacinać przy ongniu ciągłym( ale nie koniecznie)

Link to post
Share on other sites

Nie musze wziasc 8,4 niestety bo moj RK-(kupa) 05 tego nie wytrzyma chyba. Wczoraj chcialem zobaczyc stara baterie niestety tylko naciagnela i nic wiec odkrecam silnik a co znowu widze!! Srubki od zebatki znowu nie ma a oznacza to ze buszuje gdzies po GB. W zwiazku z tym musze wziasc baterie 8,4 bo mu nie ufam to raz a dwa zebatke owa musze wymienic wiec koszta rosna a co idzie za tym nie zmieszcze sie z kupnem ladowarki wiec musze wziasc 8,4. Niestety złośliwość rzeczy martwych. Na dodatek szkoła się zaczyna więc jestem wesoły :/

Link to post
Share on other sites

[...]Najważniejsze, żeby rozładowywać akumulator do końca, najprościej wystrzelać bez kulek aż nie naciągnie sprężyny, (potem odczekać chwile i strzelić jeszcze raz na pojedynczym żeby sprężyna wróciła), i ładować na full, to najwięcej daje jeśli chodzi o żywotność.[...]

 

Stanowczo nie polecam tej metody, w ten sposób wylały mi się 2 NiMhy. Już lepiej dołożyć te pare dych do taniej mikroprocesorówki niż potem płacić jeszcze więcej na nowe batki.

Link to post
Share on other sites

Stanowczo nie polecam tej metody, w ten sposób wylały mi się 2 NiMhy. Już lepiej dołożyć te pare dych do taniej mikroprocesorówki niż potem płacić jeszcze więcej na nowe batki.

 

No przecież napisałem na wstępie o procesorówce nawet podałem link i przykro mi z powodu przegrzanych batek, ale wszystkiego trzeba robić z mózgiem...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...