Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Złe podkręcanie kulek po zmnianie magazynka.


Recommended Posts

Witam, chcę przedstawić tutaj mój problem, a mianowicie to, że na nowo zakupionych magazynkach low-cap firmy GFC dziwnie podkręcają się kulki (czasami w bok, czasami za bardzo w dół lub w górę) i tu moje pytanie, czy jest to możliwe, że to wina maga czy może inny problem (winna gumki HU itp.) Używam kulek firmy G&G więc to raczej nie ich wina.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edited by Rauhood
Link to post
Share on other sites

Nowe magazynki również mają w sobie smar ? Bo jakby co to ja niczego nie smarowałem.

 

Głowy nie dam dlatego napisałem żebyś sprawdził bo wiem, że low/mid-capy do poprawnego działania smaruje się raz na jakiś czas. więc logiczne by się wydawało, że producent tez to mógł zrobić.

Link to post
Share on other sites

Cerber dzięki miałeś rację, ale teraz mam problem okazjonalnego zacinania się maga czy może być to spowodowane tym, że usunąłem za dużo smaru ?

 

Może ^^ ...z magami o małej pojemności trzeba postępować specjalnie, przy pierwszym napełnianiu robisz to na raty czyli 1/4 maga, opróżniasz, 2/4 maga, opróżniasz...itd do końca, nie wiem dlaczego ale podobno tak działa (może żeby nie nadwyrężyć sprężyny i nie osłabić jej z samego początku). A samo smarowanie powinno ograniczać się do mechanizmu wypychającego kulki z pozostawieniem czystego "tunelu" w którym znajdują się kulasy. Ja bym go rozkręcił wyczyścił i psiknął w miejscach tarcia o siebie części mechanizmu, ale to moja wiedza, ty musisz sobie teraz sam poradzić ewentualnie biorąc pod uwagę powyższe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...