Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GB ver 2 guarder m130-170 +150guarder


Recommended Posts

Witam

jestem posiadaczem takiego oto zestawu http://crazybee.pl/index.php?products=product&prod_id=20

jedyna zmiana jakiej dokonałem to mimo ze jest dedykowany aż do 170 wstawiłem inny szkielet i inne łożyska

-łożyska kulkowe 7

-sprężyna 150 guarder

jedna rzecz jaka mnie męczy to pózna reakcja na spust

 

posiadam silnik stockowy z bi-3681

akumulator firefox 9,6

 

chciałbym przyspieszyć reakcje silnika i jeżeli się da to szybkość zwijania sprężyny

 

I tu pojawia się pytanie, zakupić inny silnik ??( np http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1992 ) czy to tylko wyrzucone pieniądze - widziałem takie po 155zl to akurat drogi przykład :)

czy może zastosować mocniejszy pakiet 10,8 nimh a moze lipo 11

Link to post
Share on other sites

Najpierw przeczytaj później pisz głupoty, Saimon zmienił szkielet na inny.

 

Reakcji na spust nie będziesz miał rewelacyjnej bo to bardzo wolne zębatki, bodajże 45:1. Silnik jak coś to tylko Hi-torque, broń boże hi-speed. Ten guardera demonem mocy nie jest, chińskie silniki typu element czy GFC powinny też spokojnie dać radę. Co do batki to lepiej lipo 11,1v. Ja już bym się nie pchał nimhy.

Link to post
Share on other sites

Stockowe silniki BOYI są wystarczające do SP120, powyżej już bym sobie darował. Nie są to dobre silniki do tuningów, więc wg. mnie nawet lipo 11,1V mu nie pomoże. Kup mocny silnik i do takiego przełożenia mocny pakiet 11,1V. Z silników polecam SHS Ultra TU, X-High Tech Turbo Custom, ewentualnie Element Ultra Torque.

Link to post
Share on other sites

A to że ma teraz zamontowane zębatki ITU nie ma wpływu na obciążenie silnika?

Ma, takie że silnik jest mniej obciążony niż w przypadku zębatek o małym przełożeniu. Tyle że silniki hi-speed jakoś nie widzą mi się przy sprężynie 150 lub więcej. A te co wymieniłem też są szybkie, zakładając że będą miały dobre zasilanie (tj. mocny pakiet lipo 11,1V).

 

Tak przy okazji, te hi-speedy na neodymowych magnesach nie mają takiej przypadłości, że "wchodzą na obroty"? I druga rzecz, jaka była najmocniejsza sprężyna jakiej używałeś z tym silnikiem?

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj ze zrozumieniem, 45:1 jest to prawie trzykrotność tego co ze zwykłym,i zębatkami (18:1). Teoretycznie więc aby osiągnąć tą samą szybkostrzelność silnik musi się obracać trzy razy szybciej, czego hi-torque nie osiągniesz. Dostosowanie silnika do sprężyny zależy od zębatek, a te są według mnie nie porozumieniem. Wiem ze są to jedne z najmocniejszych, ale 100:300 spokojnie wystarczą pod sp170, a mocniejszych sprężyn się do AEG praktycznie nie pakuje.

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj ze zrozumieniem, 45:1 jest to prawie trzykrotność tego co ze zwykłym,i zębatkami (18:1). Teoretycznie więc aby osiągnąć tą samą szybkostrzelność silnik musi się obracać trzy razy szybciej, czego hi-torque nie osiągniesz. Dostosowanie silnika do sprężyny zależy od zębatek, a te są według mnie nie porozumieniem. Wiem ze są to jedne z najmocniejszych, ale 100:300 spokojnie wystarczą pod sp170, a mocniejszych sprężyn się do AEG praktycznie nie pakuje.

Doskonale rozumiem o czym piszesz. Nie miałem silników hi-speed na neodymowych magnesach, więc się nie wypowiadam, ale patrze na silniki hi-speed przez pryzmat tego co dane mi było używać dotychczas (dawniej) i pamiętam, że zawsze potrzebowały chwili żeby wejść na obroty i do mocnych sprężyn się średnio nadawały. Jeśli te o których piszesz nie mają tej przypadłości to ok, zwracam honor. Jednak dalej obstawiam, że do semi w wyżej wspomnianej konfiguracji hi-speed nie jest potrzebny. Ale autor tematu wspominał, że męczy go słaba reakcja na spust, a nie brak ROFa. Wiem jaką miernotą jest silnik BOYI, a w połączeniu z 9,6V i SP150 szału nie będzie. Tym bardziej przy przełożeniu 45:1. Dlatego poleciłem silnik mocowy i mocny pakiet 11,1V.

Link to post
Share on other sites

Te silniki neodymowe co poleciłem nie mają zwyczaju wkręcania się na obroty, są czymś jak hi-torque (można je stosować spokojnie na stokowych zębatkach przy sp130) ze zwiększoną prędkością obrotową. Dlatego je polecam (jeśli chce zostawić owe zębatki), ja natomiast na jego miejscu sprzedał bym ITU a kupił 100:300 i silnik UTU (taki jak Ty polecasz, sam używam i też polecam).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...