Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[KWA] LMT Defender 16 Patrol RIS jako snajperka?


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad snajperką AEG (mam już warriora, ale jest słaby, ponadto ma tylko ogień pojedyńczy, ale snajperstwo bardzo mi się spodobało).

Mój wybór padł na KWA.

 

Więc moje pytania:

 

1.Czy ta replika (defender KWA) będzie dobra na snajperkę?

 

2.Czytałem, że do 500fps+ trzeba wymienić tylko tłok i sprężynę na M130. Czy to prawda?

 

3. Jakie tłoki są dobre (podobno SHS najlepszy, ale w sklepach w których mają karabin, nie mają tego tłoka, a grzebać samemu nie chcę żeby nie stracić gwarancji)?

 

4.Co musze wymienić żeby osiągnąć ok. 600fps+?

 

 

PS: Nie krzyczcie, że 600fps dla zielonego to za dużo bo dobrze o tym wiem :). Dlatego na początku zostawię replikę w stocku, żeby oswoić się ze spustem (chociaż mam już doświadczenie z warriorem, ale co tam... Nie zaszkodzi mi to ;)).

 

PS2: Pewnie nie uwieżycie, ale pisałem to pół godziny ;). A raczej tyle poprawiałem błędy, i zastanawiałem się co poprawić, żeby nikt się nie przyczepił, ale i żeby dobrze się to czytało (choć pewnie i tak nie jest idealnie...).

 

 

Edit: No właśnie...

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad snajperką AEG (mam już warriora, ale jest słaby, ponadto ma tylko ogień pojedyńczy, ale snajperstwo bardzo mi się spodobało).

Mój wybór padł na KWA.

 

Więc moje pytania:

 

1.Czy ta replika (defender KWA) będzie dobra na snajperkę?

 

2.Czytałem, że do 500fps+ trzeba wymienić tylko tłok i sprężynę na M130. Czy to prawda?

 

3. Jakie tłoki są dobre (podobno SHS najlepszy, ale w sklepach w których mają karabin, nie mają tego tłoka, a grzebać samemu nie chcę żeby nie stracić gwarancji)?

 

4.Co musze wymienić żeby osiągnąć ok. 600fps+?

 

 

PS: Nie krzyczcie, że 600fps dla zielonego to za dużo bo dobrze o tym wiem :icon_smile:. Dlatego na początku zostawię replikę w stocku, żeby oswoić się ze spustem (chociaż mam już doświadczenie z warriorem, ale co tam... Nie zaszkodzi mi to :icon_wink:).

 

PS2: Pewnie nie uwieżycie, ale pisałem to pół godziny :icon_wink:. A raczej tyle poprawiałem błędy, i zastanawiałem się co poprawić, żeby nikt się nie przyczepił, ale i żeby dobrze się to czytało (choć pewnie i tak nie jest idealnie...).

 

Amen :icon_smile:

Siema. Mam ten karabin. Dla mnie był trochę za długi, bo głównie gram w cqb, dlatego go skróciłem.

 

1. Na snajperkę myślę że się nadaję. Jest dość długa, fajnie wygląda, wiec raczej tak

 

2. Też dużo się naczytałem tego i ja zdecydowałem się na wymianę, tłoka i głowicy tłoka (też osoby z teamu tak mi gadały, żebym tak zrobił, więc zrobiłem). Lepiej wymienić na jakiś wzmocniony tłok i mieć spokój, bo jak będziesz miał dużo fps to nie wiadomo.

 

3. SHS 14 zębów (dokładnie ten http://azteko.pl/shs...ami-p-1816.html) mam i śmiga super. Jeśli chcesz zamów ten tłok z azteko.pl i kup tam też replikę (http://azteko.pl/asg...ris-p-1885.html) myślę że jak napiszesz to za drobną opłatą zrobią Ci to.

 

4. Jak już mówiłem : tłok, głowice tłoka no i sprężynę dokładnie jaką to nie wiem ile żeby dało Ci mniej więcej 600+fps, ale powiem tak ja mam na sp110 Guardera około 420-430 fps.

 

Pozdro

Edited by Monster1270
Link to post
Share on other sites

Myślę, że ta replika nada się na bazę dla karabinu snajperskiego. Gb jest baaaaaaaardzo potężny, a tuning prosty. To prawda, że aby osiągnąć coś w okolicy 500 fps'ów wystarczy wymienić tłok i sprężynę. Powiem Ci jeszcze, że niekiedy 500 fps'owa replika ma zasięg identyczny z tą o mocy 600 fps'ów. Dużo zależy od wspólnej pracy układu i doboru lufy precyzyjnej oraz działania systemu HU.

 

Nie martwił bym się tak bardzo tą utratą gwarancji, bo nie wiem czy realnie z niej skorzystasz. KWA się raczej nie psują, jeśli nie przekraczasz granic mocy w okolicy wspomnianych 500-550 fps'ów.

Link to post
Share on other sites

Monster: Dzięki za link do defendera z azteko, ja niemogłem znaleźć (może to wina telefonu - wielu rzeczy na nim nie widać... A może po prostu jestem ślepy :D).

 

Dobrodziej: Wiem, że się nie psują, ale zdarzają sie felerne egzemplarze. A ja mam pecha...

 

Kjujicek: Nie będę wiercił (gwarancja). Czy kabelki są aż tak ważne dla snajpera? Zwiększają chyba ROF i zmnieszają czas reakcji na spust ale czy to AŻ takie ważne?

Poza tym musiałbym to robić sam (gwarancja), a w sklepach airsoftowych kabelki są chyba droższe niż w modelarskich.

 

Edit: OMG, OMG, OMG, BŁĄD!!!

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites

 

Kjujicek: Nie będę wiercił (gwarancja). Czy kabelki są aż tak ważne dla snajpera? Zwiększają chyba ROF i zmnieszają czas reakcji na spust ale czy to AŻ takie ważne?

 

Co do ROF'a to lepiej może baterie Li-Po 11.1V ? Zwiększa ROF, no i ,,podobno" lepsza reakcja na spust, ale ja miałem najpierw baterie 7.4 a potem 11.1, tak rof był większy, ale jakieś różnicy w reakcji na spust nie widziałem.

Link to post
Share on other sites

Żeby rozwiercić tłok muszę otworzyć gb i tracę gwarancję. A replikę ztuninguje mi sklep, bo domyślam się, że o to ci chodzi :).

 

Monster: Nie potrzebuję ROFu, w końcu jestem snajperem, nie? A tak btw (hameryka!!!), czy w kolbie jest wystarczająco miejsca, żeby niemusieć się martwić czy batka wejdzie?

Edited by Ripx97pl
Link to post
Share on other sites

Tak myślałem :icon_wink:.

Przy tych 600fps-ach, jaki mniej-więcej będzie zasięg skuteczny? Pewnie coś koło 80-ciu metrów?

Musisz dać jeszcze precke (najlepiej) no i stosować ciężkie kulki. Jeśli chodzi Ci o celny to z promykiem i tam pewnie 0.43g to pewnie 100000m celnego xD Nie no ale naprawdę duży. Ja w tej swojej gdzie mam sp110 mam tak 60-70 celnego (nie mówię na pewno, mierzono amatorsko :D)

Link to post
Share on other sites

A... To mnie trochę zamurowało... To ja będę miał ze 130 metrów! Trolololo!

A propos kuleczek: z tych cięższych najlepsze są blastery i devile, tak?

Sorry ja tam się nie znam na tych ciężkich kulkach, ale jak miałem 0.2 i 0.25g Devile byłem zadowolony, wiec chyba te. Jeśli będziesz używał ciężkich kulek może Ci zasięg spaść, ale celność :D od razu twarz Ci się uśmiechnie :P

Link to post
Share on other sites

60-70m na SP110? To Ja na SP120 miałem 450fps(0,20g) i 60m na 0,30g.Sprawdzane na strzelnicy.W takim przypadku albo masz super poskładaną replikę,albo moją ASGShop zwalił. Za jakiś czas sprawdze po własnoręcznym tuningu z SP130 i wentylowaną głowicą+promyk i gumka zielona.

 

Magi pasują krótkie od P&J z Taiwana. Trzeba pamiętać by ich nie ładować na chama bo się rozchodzą. http://www.taiwangun.com/magazynki/magazynki-aeg-low-cap/magazynek-krotki-real-cap-do-serii-m15-m16-m4-25-kulek-p-j.html

Edited by BlackShaman
Link to post
Share on other sites

60-70m na SP110? To Ja na SP120 miałem 450fps(0,20g) i 60m na 0,30g.Sprawdzane na strzelnicy.W takim przypadku albo masz super poskładaną replikę,albo moją ASGShop zwalił. Za jakiś czas sprawdze po własnoręcznym tuningu z SP130 i wentylowaną głowicą+promyk i gumka zielona.

 

Magi pasują krótkie od P&J z Taiwana. Trzeba pamiętać by ich nie ładować na chama bo się rozchodzą. http://www.taiwangun...-kulek-p-j.html

Naprawdę mierzyłem też przez google maps xD i też mi tak wyszło, ale tak naprawdę to co do metra to nie wiem :P. Ale na sp120 i 60 m to mało, mój kolega też ma sp120 i ma 70-80 i on to też gdzieś tam mierzył nie tak jak ja.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...