Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak ustawić śrube śilnikową M4A1 P&J


Recommended Posts

Ostatnio byłem na strzelance i poluzowała mi się śruba silnikowa więc poszędł lekki zgrzyt zębatek ;]

Ile musze teraz dokręcić bo nie mam pojęcia i czy jeśli za mocno dokręce to coś się moze stać??

I jeszcze jedno czy da się nasmarować gearboxa bez rokładania go ponieważ nie chce stracić gwarancji ;P

Jestem jeszcze zielony w replikach.

Link to post
Share on other sites

Głupszego sposobu niż maczanie Gearboxa w oleju jeszcze nie słyszałem. Oprócz uwalonego całego GB w oleju, uwalisz dodatkowo kostkę stykową, dyszę i zamiast być lepiej będzie tylko gorzej. Nasmarować możesz próbować przed otworki w obudowie GB, od spodu gdzie siedzi zębatka silnikowa z antyreversalem i inne tego typu otworki ale i tak nie nasmarujesz GB tak dobrze jak przy całkowitym rozebraniu.

 

Jeśli chodzi o dokręcanie śruby do regulacji silnika to dokręć ją znacznie jeśli poluzowała Ci się na tyle, że nie kręci zębatek i sprawdź na pojedynczym strzale czy kręci, jeśli nie to dokręcaj po troszkę aż zębatki zaczną się kręcić. Jak już zaczną się kręcić to dokręć jeszcze troszkę aby zębatka silnika pokrywała się równo z zębatką silnikową i sprawdzaj ciągle czy nie ma dziwnych dźwięków podczas strzałów. Troszkę zabawy z tym jest ale dasz radę ustawić samemu. Jeśli dokręcisz za mocno to silnik po prostu się zblokuje i nie będzie dał rady zakręcić zębatek, wtedy luzujesz.

Link to post
Share on other sites

Tylko pamiętaj żeby za mocno nie dokręcić, bo silnik Ci przestanie pracować. Będzie dobrze dokręcone jak gearbox będzie Ci pracował najciszej, bez jednoczesnego spadku szybkostrzelności. Jak śrubka będzie ci się sama odkręcała to są do tego specialne środki jak klej do gwintów.

Edited by kovoko
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...