Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z baterią HELP


Recommended Posts

Witam. jest to mój 1 post na tej stronie więc przepraszam jeśli w złym dziale.

Posiadam problem z moją baterią stokową.

A więc, bateria oraz broń mają troszke ponad miesiąc wystrzelane może 4tyś kulek.

Na początku wszystko sprawowało się wyśmienicie, bateria ładowana była zawsze dzień przed strzelnianką ładowarką dołączoną do zestawu. W sobote okazało sie ze bateria po pełnym naładowaniu (około 4-5h, sprawdzona woltomierzem, naładowanie wynosiło około 9,3-9.4V) wytrzymuje na ciągłym ogniu około 15-20s...(do momentu zatrzymania się silniczka w broni) lecz po chwili zaczyna znów działać normalnie ale troche słabiej jak zawsze. kompletnie nie wiem o co może chodzić. Baterie rozładowałem i naładowałem pożyczoną procesorową ładowarką

( http://www.taiwangun...-do-12v-mw.html )

, lecz dzieje się ciągle tak samo.

 

Bateria stokowa z karabinu szturmowego

-CM.039C

Bateria

-Ni-Mh 7x2/3A1200mAh 8.4

 

Dodam też ze bateria po naładowaniu ma ciągle 9,3-9,4V

Wyczytałem gdzieś by sprawdzić baterie woltomierzem podczas strzelania. oto filmik który nakręciłem specjalnie na potrzebę tego postu, mi kompletnie nic nie mówi ale może wam pomoże w ocenieniu sytuacji.

1,11min dzieje się coś dziwnego

Link to post
Share on other sites

no w 1:11 Jest coś dziwnego. Faktycznie rośnie ROF i zwiększa się napięcie mimo obciążenia. Spróbuj rozładować baterie 1v na ogniwo pod obciązenieem wyjdzie chyba 0.8v Naładuj ją najlepiej przez 12h. Nic się jej nie stanie nadmiar prądu(o ile to nie kilka amper) spokojnie odda jako ciepło. Wtedy zobacz jak działa. Najlepiej robić jej takie cykle. Wydaje mi się ze ogniwo jakieś mogło paść.

Link to post
Share on other sites

W każdej baterii(pakiecie) masz cele czyli innymi słowy małe bateryjki 1,2V zgrzane z sobą blaszką. Niektóre z nich się psują tzn podczas ładowania się "zamykają" przez co się nie ładują. Zapytam się kolegi jak się sprawdzało cele, gdyż robiłem to dość dawno temu i mogę coś pomylić, a nie chciałbym wprowadzić cię w błąd. Tak czy siak wymiana celi w bateriach zgrzewanych nie jest łatwa :( Trzeba mieć jako takie umiejętności w lutowaniu. Kiedyś takie umiejętności były przydatne gdy dobra bateria Ni-Mh to było wielkie ŁAŁ teraz nie ma sensu się bawić w taką zabawę Tutaj masz przykładowo celę(ogniwo) (nie do twojego pakietu) http://allegro.pl/og...2675369753.html Bardzo trudno jest znaleźć odpowiednie ogniwo do swojego pakietu napięcie wydajność itp, twoja bateria jest już używana wiec dobrze by było gdybyś miał w takim samym stanie celę którą chcesz włożyć do pakietu.

 

2 sprawa twoja bateria to pewnie zwykły stock nie opłaca się naprawiać takich baterii gdyż za 2miesiace i tak znów możne ci się coś zepsuć. Lepiej kupić nowy pakiet i nie jakiś tani za 30zł tylko jakiś porządny

 

 

 

Jeszcze w ostateczności włuż pakiet do zamrażarki na około 3h i nałąduj małym prądem(koniecznie łądowarką procesorową) następnie rozładuj i znów nałąduj Czasem pomaga

 

 

 

Sory jeśli napisałem coś mało zrozumiale

Edited by blackblut
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...