Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziwna krzywostrzelność


Recommended Posts

WItam,

 

Dopiero zaczynam zabawe z moją Cm 045A - dzisiaj zrobilem peirwszy test i co zauwazylem to ze kulka leci prostą linia to fakt ale jakies 20 cm w lewo od tego w co mierze(na dystansie 15 metrow) . Kulka nie zmienia trajektori w locie tylko tak jakby wylatuje juz w zlym kierunku. Jako ze jestem początkujący nie mam pojecia co z tym zrobic, chciałbym prosić o jakieś rady

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@KubonMan - hah wybacz, wiadomośc pisałem na szybko przed wyjściem:)

@Sir Hawk - a czy to nie będzie kwestia krzywej lufy albo gumki hop up'u? I czy w takim razie powinienem zająć się lufą czy przyrządami celowniczymi?

 

I raz jeszcze dla KubonMan - (chociaż widzę, że wiadomość dla innych może być zrozumiała :icon_razz: ) Chodzi o to, że wybieram sobie jakiś cel, jestem pewny, że jest w miare dobrze wycelowane a kulka leci jakies 10 cm na lewo od celu.(cel na dystansie około 15 m) Dzieję się to za każdym strzałem. A kuleczek używam G&G 0,25 g:) No i podkreślam , że jak strzelę w powietrze to tor lotu kulki jest prosty:)

Edited by Davido9020
Link to post
Share on other sites

Skoro sam tor lotu kulki jest prosty, to wygląda na złe zgranie przyrządów celowniczych z lufą. Dodam do tego że przyrządy celownicze w cymach można o kant pupy rozbić bo mają luzy i zazwyczaj są krzywo montowane. Robiłem już trochę cymek , i tych które strzelały zgodnie z przyrządami mogę policzyć na palcach u jednej ręki. Zobacz jeszcze czy nie masz luzów na obsadzie lufy , dosyć często miałem z tym styczność , a na celność ma to duże znaczenie. Z resztą w cymach jest wszystko możliwe...

Edited by KubonMan
Link to post
Share on other sites

A możesz mnie nakierować na to która to obsada lufy?. I teraz pytanko czy w takim razie gdybym wymienił lufę to problem zniknie? Bo i tak już kilka osób, w tym posiadacz tej repliki, powiedziało mi że na początku powinienem zmienić lufę na precyzyjną i gumke hop up'u na silikonową np Guardera

@ SirHawk - hah no to znasz mój ból:D Z tym, ze kurde właśnie od początku chciałem się dobrze nauczyć strzelać "po broni" bez pomocy dodatkowych celownikow- jeszcze mam nadzieję, że uda się z tym coś zrobic:D

Link to post
Share on other sites

Nie zniknie. Obsada lufy to znalowy kloc z dziurą w środku w której siedzi lufa zewnętrzna ( tam własnie może być luz ). Obsada jest przynitowana do korpusu sześcioma nitami, które mogą być również luźne i całość się giba. Sam mam cm048 i miałem ten sam problem, wszystko sie na obsadzie gibało. Dałem nowe nity i usztywniłem lufe zewnętrzną. Przyrządy już z natury były krzywe, kupiłem lunetę i mam spokój. Gumkę owszem można wymienić ale lepiej na zieloną G&G , białego guarderka łatwo popsuć , chyba że masz w okolicy kogoś kto się zna i Ci go poprawnie założy. Jeśli zadowala Cię skupienie jakie oferuje stock to nie trzeba wymieniać lufy.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, dzieki wielkie za pomoc:) SPrawdze ten luz ale jesli się okaże, że to on to chyba decyduje się na zakup celownika czy jak to powiedziałeś lunety:) Orientujesz się może jaka szyna będzie mi tu pasować na moją cymke? Bo rozumiem, że to działa w kolejności - szyna i na nią celownik tak?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...