Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle parowanie


Recommended Posts

Witam mam bardzo "denerwujący" problem ,a mianowicie chodzi o parowanie gogli bolle commander.. Po dłuższym czasie zaczynają mi non stop parować .. jest jakiś spray ,albo coś innego ,żeby temu zapobiec?? Chyba ,że jest jakiś specjalny "patent" ,który pomaga ... Proszę o pomoc ...

Link to post
Share on other sites

Ahaa dzięki ;) a jakiego typu preparat jest dobry? wystarczy taki zwykły preparat od "nie parowania" szyb w zwykłym sklepie chemicznym czy jakiś specjalny?? można podać nazwę? ;) O CO CHODZI Z PASTĄ DO MEBLI!! ;P i goglami!!!!! ;D?! co mam to niby wysmarować!?;D

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak ;)

 

Jak miałem, to używałem anti foga (kupiłem w sklepie z okularkami itp) a jak mi się skończył to improwizowałem :)

 

Mój sposób na nieparowanie googli (teraz już okularków) Bierzesz ręcznik papierowy moczysz w wodzie aby był mokry, do tego szampon lub mydło i buala, czyścisz okularki od środka nie wycierasz, zostawiasz aż wyschną.

 

Robię tak przed strzelanką i w trakcie, kiedy zaczynają parować (po jakiś 3-4h noszenia).

 

Nie wiem czy to tylko moja sugestia ale dla mnie to działa :D Trzeba spróbować

Link to post
Share on other sites

Aha rozumiem :) ,a ty wiśnia dzięki za wyczerpującą wypowiedź ,jeśli nie masz ochoty wypowiadać się to nie pisz... zdziwiłem się po prostu bo nie słyszałem o takim sposobie... A z tą pastą do mebli to naprawde pomaga? wizjer nie zużywa sie ani nie brudzi?? i jak z oczami? przecież to można zapalenia spojówki dostać?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Chciałbym się zapytać użytowników bolli commander czy ktoś zerwał ta osłonę na otwory wentylacyjne ?Tutaj daje zdjęcia które.

http://ifotos.pl/zobacz/DSC00001J_xxqssxx.JPG/

http://ifotos.pl/zobacz/DSC00002J_xxqsseh.JPG/

Czy to troszkę pomaga i warto zerwać z góry i z dołu? boje się żeby kulka nie wpadła ;D ,chociaż to mało realne

Edited by m3dykk1
Link to post
Share on other sites

ja przed meczem myje gogle pianka do golenia, (NIE ŻELEM!!!) zwykla pianka i na mec mam spokoj

 

Heheh to ja robię odwrotnie i smaruję żelem a nie pianką i dopiero wtedy mi nie parują okularki :icon_biggrin: zauważyłem, że niektóre okulary tak czy inaczej parują (chociaż są bardzo zbliżonej konstrukcji i niemal identycznie trzymają się na miejscu). Nie wiem czy nie zależny to z jakiej mieszanki plastików są wykonane? Mówię o okularkach z przedziału cenowego 40-70zł.

 

Mój patent wygląda tak: psikam lekko na wizjer żelem do golenia tak by nie spienił się w trakcie opuszczania puszki. Potem rozsmarowuję palcem cały żel po okularze na cienką warstwę, czekam 3-4h (czasem zostawiałem na noc) po czym miękkimi papierowymi ręcznikami polerowałem okrężnymi ruchami aż do uzyskania pełnej przejrzystości (trzeba to robić delikatnie, powoli). Efekt był taki, że po pierwszym testowaniu przez 3 miesiące biegałem ostro na strzelankach i ani razu mi nie zaparowały okulary. Po tym czasie powtórzyłem zabieg i jest nieco gorzej (w sensie, że czasami zaparuje gdzieś u góry wizjera), ale nie przeszkadza to w grze. Nie wiem jak byłoby z goglami, wiele tu zależy od wentylacji.

 

P.S. jeśli macie zamiar testować preparat do mebli Cyprys to tylko PASTA, ponieważ Cyprys w mleczku nic nie daje, przynajmniej jak testowałem.

Edited by Legion665
Link to post
Share on other sites

Chciałbym się zapytać użytowników bolli commander czy ktoś zerwał ta osłonę na otwory wentylacyjne ?Tutaj daje zdjęcia które.

http://ifotos.pl/zob...1J_xxqssxx.JPG/

http://ifotos.pl/zob...2J_xxqsseh.JPG/

Czy to troszkę pomaga i warto zerwać z góry i z dołu? boje się żeby kulka nie wpadła ;D ,chociaż to mało realne

 

Miałem jakieś tandetne gogle a la commandery i po zerwaniu pianki tez parowało, tyle że moje miały 5x więcej takiej pianki niż te ze zdjęć, więc jak dla mnie nie pomogło :/

 

Ja słyszałem o płynie do naczyń ,że można też tak smarować.A ileczasu przed strzelanką stosujecie wase pomysly?

 

Próbowałem Fairy i nic nie dawało. Swoim sposobem (żel do golenia) traktuję okularki dzień przed strzelanką lub smaruję wieczorem i poleruję rano przed wyjazdem.

Link to post
Share on other sites

Jedyną naprawdę skuteczną metodą jest montaż mini wentylatorka.

 

Czyli takie coś:

IMG_4679.jpg

 

IMG_4680.jpg

 

Aczkolwiek trzeba trochę obeznania z lutowaniem i zabezpieczeniem tego by po paru strzelankach nadal działało.

 

Lub kupno gogli Revision, ale to droga zabawka...

 

http://pitchengine.c...ordingtotesters

 

I tu problem.. niektórzy mówią ,że im pomaga a niektórzy niee.. ;D

 

W tej kwestii musisz popróbować sam różne sposoby. Mam dwie pary okularków tej samej firmy, na jednych (z żółtą szybką) sposób z żelem do golenia się sprawdza wyśmienicie, na drugich (z przyciemnianą szybką) już jest gorzej - parują mniej niż bez żelu, ale nie są fog free.

Edited by Legion665
Link to post
Share on other sites

Zwykły Ludwik, Lucek itp. płyn do naczyń - trochę na papier np. toaletowy, smarujesz wewnątrz okulary, google i pozostawiasz do wyschnięcia ... około 1h. Po upływie tego czasu wycierasz np. rownież papierem toaletowym i hulaj dusza .... kilka godzin spokoju, jeszcze ani razu mnie ten sposób nie zawiódł na żadnym spotkaniu, Operacje "Ludwik" powtarzasz zawsze przed strzelaniem.

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Wycieranie srajtaśmą wydaje mi się średnim pomysłem, lepiej po prostu użyć bawełnianej szmatki

 

Ale też polecam płyn do mycia naczyń, sam noszę na strzelanki w małym pojemniczku rozcieńczonego ludwika (rozcieńczony tylko po to, by się dało psikać)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...