Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co mogło się zepsuć? [cm.031]-replika nie reaguje a później "ożywa"


Recommended Posts

Witam.

Replikę kupiłam używaną z komisu wmasg(według sprzedawcy gb nie otwierany, z plombami, replika ma mały przebieg oraz wymieniona gumka hop-up) i przez 2 miesiące był spokój. Jest to to moja pierwsza.

Problem pierwszy raz wystąpił na strzelance 3 tygodnie temu, w zeszłym tygodniu nie jechałam, w tym tygodniu powtórzył się on ponownie dzisiaj, wczoraj chyba cały dzień był spokój, a mianowicie:

Replika strzelała normalnie, chwilkę później przestała w ogóle reagować, nic się nie działo, nic nie było słychać. Przełożyłam działającą baterię od znajomego i nadal nic, a u niego działa. Po kilkunastu może minutach sprawdziłam i replika "ożyła" oraz normalnie strzelała. Wczoraj cały dzień było ok, a dzisiaj problem wystąpił ponownie(cisza, nie reagowała, a po kilkunastu minutach ożyła).

 

Znajomy zerknął, bezpiecznik ok, baterii wina myślę, ze tez nie, bo mam 2(obie zwykłe stockowe niestety) , oraz próbowałam na tej znajomego(nie stockowa) która normalnie działała i też nie reagowała replika. Dodatkowo dzisiaj zauważyłam, że w luce, za gniazdem na magazynek lata sobie kulka(mogę zdjęcie zamieścić jak nie wiecie o co mi chodzi :icon_smile:), utknęła tam, wylecieć nie może, ale myślę że nigdzie dalej do środka repliki też się dostać nie może, z tego powodu sądzę, że może coś, jakiś śmieć/kulka dostało się do środka i to powoduje czasowe problemy, ew. problem dotyczy czegoś z wnętrza.

 

Poszukam może kogoś kto się zna na tyle, żeby mógł ją rozłożyć, przeczyścić i zobaczyć jak wygląda w środku, czy czegoś nie ma, bo jeśli to coś poważnego to może nie opłacać mi się jej naprawiać bo być może będę ją wymieniać na coś lepszego pod koniec roku.

 

Macie jakieś pomysły, mieliście kiedyś podobnie?

Edited by Vermi
Link to post
Share on other sites

czesc

moim skromnym zdaniem to wina stykow ... poprostu zasnedzial

przemawia za tym :

- plomby czyli styki od pierwszego skladania nie czyszczone

- to ze czasami dziala a czaem nie - brodne styki przy nacisaniu spostu czasem zalpia a czasem nie

- i to chyba starczy

 

pozdrawiam

aha naprawa o ile styki nie sa strasznie popalone to rozebranie i przeczyszczenie ja zawsze robie jeszcze polerke

Link to post
Share on other sites

Może styki, a może silnik masz za bardzo dokręcony i się grzeje/męczy. Wyjmij koniecznie tą kulkę gdziekolwiek tam ci wpadła, producenci ich tam nie umieszczają więc nie powinny tam się znajdować, szczególnie jeśli wpadła między body a komorę to może ją odpychać powodując nieszczelność lub też tarcie dyszy o ścianki komory.

Jeśli masz do kogo to oddaj replikę na przegląd bo to pierwsza rzecz jaką się robi po kupnie sprzętu "po kimś". Może i ma plomby ale nie zawsze w ogłoszeniu pisze się 100% prawdy.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy na silniku wsuwki dobrze są założone, chyba że przewody są przylutowane to wtedy wywal bezpiecznik i sprawdź. Kilka razy spotkałem się z tym, że bezpiecznik niby ok, cały, ładny, itd. a replika nie trybi. Po wyrzuceniu nagle zaczyna działać i wszystko śmiga jak wcześniej.

Jeśli to nie pomoże to dopiero wtedy styki lub okablowanie sprawdzaj.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...