Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P90 - Jaka precka ?


Recommended Posts

Witajcie maniacy :icon_biggrin:

 

Posiadam P90 firmy GFC, trochę więcej info poniżej:

 

 

Parametry techniczne:

 

Nazwa:

GFP90

Producent:

GFC

Prędkość wylotowa [FPS]:

około 400

 

Napęd repliki:

Napęd elektryczny

Wersja gearboxa:

Gearbox v6

 

Tryb ognia:

Ogień pojedyńczy i ciągły

 

Wykonanie:

ABS + metal

 

Długość repliki [mm]:

550

Długość lufy wewnętrznej [mm]:

240

Waga [g]:

około 2200

 

Bateria:

9,6 V i 8,4 V

Pojemność baterii:

1100 mAh i 1600 mAh

Rodzaj baterii:

Ni-Mh

 

Rodzaj magazynka:

Magazynek typu Low-Cap

Pojemność magazynka [szt.]:

60

 

Hop-Up:

Tak, regulowany

Blow Back:

Brak

 

Mój problem polega na tym, że nie mogę dobrać do niego lufy wew. posiadam kilka precek firmy Madbull, próbowałem wszystkie, ale najlepiej zachowuje się na średnicy 6,03 ( precka od AK 455mm ), ale to jeszcze nie jest to czego bym oczekiwał. Kulki Madbulla 0,20g pikują w dół po 15-20 metrach. A na precce 250mm lecą gdzie chcą, czyli mam mini PKM :icon_biggrin: Gumka H-upu oryginalna i spisuje się należycie ...

 

Czy macie jakieś pomysły co można by było zrobić albo jaki zestaw zastosować by polepszyć kondycje mojej "kosiarki" ? Jeśli ktoś jeszcze ma P90 od GFC to proszę o opinie.

 

Pozdrawiam

Mroziak

Edited by Mroziakpl
Link to post
Share on other sites

Kup promyka(247-249 nie pamiętam dokładnie).Ja z mojej dziewięćdziesiątki zrobiłem "snajperkę" typu one shot one kill ^^

 

 

A przede wszystkim to zmień gumę na zieloną g&g.Ta działa należycie,a nie stockowa.

 

Do tego teflon fixy i pierdoły i nic dodać nic ująć.Stockowe bebechy gb są dobre,i nie wymagają wymiany,dopóki nie wsadzisz tam "sp150".

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

GFC to GFC; nie musisz cytować opisu ze strony sklepowej.

Gumka H-upu oryginalna i spisuje się należycie ...

Raczej nie.

Albo gumka do niczego, albo źle składasz komore HU z lufą. Lufy, które wybrałeś też nie należa do precyzyjnych - ale objawy wskazują na nieprawidłowe działanie systemu hop-up w Twojej replice.

Również kulki zmień na przywoite.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

@nicknitro:

Nie wypisuj bzdur jak się nie znasz.

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

P90 te ema biło na łeb większość replik i "parasnajperek",z którymi miałem kontakt(g&p,g&g,cymy,boyi itd).Popytaj się ludzi z środowiska Pomorskiego.Wsadzając promyka,i dobrą gumkę zrobisz dobrą replikę.Miałem kontakt z p90 chińskim więc wiem co tam siedzi.

 

Nie mówię o zasięgu 80m,lecz celnym 60m.

A jakbyś nie zauważył snajpa napisałem w cudzysłowiu.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

 

Poza tym, uważam za nadużycie proponowanie lufy precyzyjnej LL do tej repliki.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Masz prawo uważać co chcesz,jednak dla mnie nadużyciem to nie jest.Dla mnie wsadzanie lufy 450mm przy stockowym cylindrze jest nadużyciem.

Link to post
Share on other sites

Albo gumka do niczego, albo źle składasz komore HU z lufą. Lufy, które wybrałeś też nie należa do precyzyjnych - ale objawy wskazują na nieprawidłowe działanie systemu hop-up w Twojej replice.

Również kulki zmień na przywoite.

 

Rozumiem, pobawie się jeszcze.

Jakie kulki polecasz i jaką lufe ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kulki G&G są niezłe a jeśli chodzi o lufe to Systema 6,04mm - dedykowane do P90 o długości 247mm w dość umiarkowanej cenie. Dość dobre są również lufy Guarder 6,02mm nowa seria ( mosiężne - nie stalowe jak w pierwszej serii ). NIe sugeruj się mniejszą średnicą Guardera, która mogłaby wskazywać na bardziej precycyjną lufe. Wspomniane wcześniej lufy Leylaxa ( Prometheus ) nazywane "promykami" są bardzo dobre ale drogie i stosuje się je najczęściej w drogich i precyzyjnych replikach.

Gumke HU warto wymienić zawsze ( tu nicknitro ma racje ). Dobre gumki robi G&G ale Systema lepsze. Ich cena chyba jest porównywalna.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Dzięki teraz wiem co robić :D

 

Lufę zmienię przy najbliższej okazji...

 

Jakie polecacie zabawki do P-90 ?

 

Osobiście biegam z kolimatorem i tłumikiem, który zakrywa lufę. Dodatkowo umieściłem ładownice na 2 magi na bodach...

Co sądzicie o adapterze do magów od M4 ? Warto bawić sie w to ?

Link to post
Share on other sites

Fakt spora ta konwersja. Może odezwie się ktoś kto tego używa, ciekawi mnie działanie tej konwersji, czy się zacina, żywotność itd...

 

Bo jak sprawdzałem ceny to są one bardzo wygórowane. A znając życie ich żywotność będzie zależała od losu i trafionego modelu.

 

Dzięki za odpowiedzi chłopaki

Może teraz moja kosiarka odżyje i zacznie zabijać jeszcze skuteczniej...

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...