Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ultrafire 501b vs solarforce l2p


Recommended Posts

Witam,

mam zamiar kupić jedna z tych 2 latarek do naszego wspólnego sportu, ale mam kilka pytań .

Jest ktoś kto mogłby mi powiedzieć jak one się sprawdzaja i czy ok. 750 luminetow nie bedzie za dużo na cqb ? Czy w terenie jako szperacz sprawdza się dobrze ?? Byłbym wdzięczny za informacje.

Edited by axelrybaczewski
Pisz staranniej.
Link to post
Share on other sites

Cześć.

Rozumiem, że chodzi Ci o te dwie latarka w wersji z diodą XM-L? Jeśli obie będą miały tą samą diodę, to wiele się różnić nie będą. Obydwie mają ten sam moduł d-26, czyli podobny reflektor i podobny problem z brakiem chłodzenia diody w oryginale. Oczywiście chłodzenie można poprawić i istnieją nawet już zmodyfikowane przez Polaków wersje tych latarek.

Ale tak ogólnie: z XM-L skupienie będzie słabe, mały zasięg, ale za to szeroko. Oryginał bez poprawek na pewno nie osiągnie 750lm i dioda szybko się ugotuje. Większe skupienie mogą zapewnić inne diody od Cree, XR-E, XP-E albo podobne, ale wtedy będzie mniej światła.

Więc jeśli nie znasz się na latarkach, nie kupuj ich. Pod względem skupienia i odprowadzania ciepła lepsza byłaby Ultrafire C2, chociaż prosto od chińczyków świetna też nie będzie.

A co tego, czy 750lm jest ok do cqb: moim zdaniem, raczej nie. Latarką LED z taką mocą można bardzo szybko odebrać komuś wzrok na całe życie. Już niskie tryby latarek, np. 5% mocy w ciemności zmusi do zamknęcia oczu i pozostawi "naświetlenie". Wydaję mi się, że istnieją specjalne stroboskopy, specjalnie do zastosowań taktycznych. Ale tak ogólnie to nie wiem, nigdy nie używałem latarki do cqb.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...