Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Headset Bowman zmiana wtyczki 5 pin


Recommended Posts

Witam, w moim chińskim bowmanie z wtyczką 5 pin uszkodził się kabel w okolicach wtyczki, wtyczka jest oczywiście nierozbieralna- zalana, i nie mam pojęcia co zrobić z tym fantem, wtyczki nie umiem znaleźć w żadnym sklepie. Może ktoś z was miał taki sam problem i sobie poradził, albo przynajmniej wie gdzie mógłbym dostać taką wtyczkę

Link to post
Share on other sites

Pytanie pierwsze jakie to radio?

Wtyczka albo się składa prawdopodobnie z 1xjacka 3mm i 1xjacka 2.5 mm albo z 1xjacka 2,5mm 3 pinowego(prawdopodobnie)

Jeżeli tak to wymieniasz je razem z kablami do modułu ptt. Rozstaw miedzy jednym a drugim jackiem wynosi 10 albo 12mm możesz to zrobić dwoma osobnymi.(Sam tak mam :) )

 

 

Jeżeli rozwaliła Ci się na duza wtyczka(chyba 7,8mm w standardzie NATO w helikopterach) w module PTT to można spróbować naprawić wymienić całe ptt bo nie wiem czy jest i gdzie do dostania taki jack tutaj musisz sam poszukać.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś robiłem kumplowi takie ustrojstwo. Wtyczka jest niby taka sama jak do słuchawki od CB radia, tyle że rozmiar mniejsza i nie idzie jej nigdzie dostać. Pozostaje kupić wtyczkę i gniazdo od CB na 5 pinów i zamontować. W PTT powiększyłem otwór rozgrzanym kółkiem od kluczy, trochę podszlifowałem i siedzi. Na kablu wymiana bez komplikacji. Wtyczka jest w pełni rozbieralna.

 

http://www.e-janex.pl/img/p/125-294-large.jpg

Link to post
Share on other sites

chodzi mi o wtyczke z bowmana nie z PTT, czyli nie ma sznas dostać takiej wtyczki 5 pinowej? właśnie kupiłem ostatnio wtyczkę do CB ale tak jak Szelest mówi, jest o rozmiar za duża...Jak ktoś ma info gdzie można dostać takie wtyczki będę wdzięczny za info jak nie to będę przerabiał tak jak Szelest

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Kierde, trza se kurna wrzucić cosik na patelnie, i se kurde temata odgrzać. Chopy! Kurde, no, i se dziołchy, nie...

 

Mianowita mam problema, szukam do bowmana z wytką 5 pina (ploty w świecie sieją, że to se tylko oryginały tej słuchawki mają te wtyki) odpowiedniego Ptt na tą okrągłą wtyczkę, ale nigdzie ino dostac jej nie mogę, albo szukam w takiej dupie, że światło latarki rzuca cieniem.

 

HA! ZNALAZŁEM! Ale cena... :icon_eek2: :icon_eek: :maniak_strach: :sciana: :teeth: :bialaflaga: i brak wejścia do radia.... szukam kenwood

 

http://bradleymilita...u-94-5-pin.html

 

Nie ma tańszych? A

Edited by muffasaSF
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...