Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szyna ris pod chwyt przedni


Recommended Posts

Witam. Nie jestem pewien czy temat w dobrym dziale więc jak coś to proszę o przeniesienie.

Chciałbym mieć szynę ris na chwycie przednim jak na zamieszczonej fotce, replika to m4a1 KA. Słaba jakość ze względu , że to print screen z filmiku.

http://www.fotosik.p...2dfc75c623.html

 

Znalazłem coś takiego:

http://www.asg.com.p...ense,p,4786.php

 

Czy to mi wystarczy, czy mam szukać czegoś innego, jeśli tak to czego ?

Czy to dobra alternatywa zamiast pełnych risów na froncie- nie lata itp ? Dodam , że potrzebuje tylko latarkę i chwyt.

Czy montaż takiej szyny nie ogranicza miejsca na baterię w chwycie i czy nie utrudnia jej wyjmowania i wkładania?

Jak to ewentualnie zamontować?

Proszę o odpowiedź ludzi którzy mieli z czymś takim do czynienia.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja mam szynę przykręconą do łoża od M4A1. Czysta DIY chałupnicza samoróbka przy użyciu śrubek, nakrętek i podkładek, a sama szyna pochodzi od starej MP5 mojego kumpla, w której rozleciał się front z risami, więc kawałki podarował mi :D

Przy użyciu szlifierki udało się to doprowadzić do stanu używalności.

 

Po przyzwoitym skręceniu wszystko się mocno i sztywno trzyma. Jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony.

 

Tak, taka szyna wystarczy, nie miałem do czynienia z tym konkretnym produktem, ale nie widzę powodu, by podejrzewać, że nie będzie pasować.

 

Wydaje mi się, że nawet taniej uda ci się znaleźć (ale i ta cena jest niezła)

 

Jeśli twoje plastikowe nakładki na lufę nie mają luzów - to po przykręceniu szyny też ich nie będzie. U mnie wszystko sztywno siedzi, mam to szczęście, że trafiła mi się emka bez luzów na froncie

 

Nie ogranicza miejsca na baterię w chwycie, bo to tylko parę maciupeńkich śrubeczek, i to jeszcze o odpowiednio dobranych rozmiarach (bo dedykowane do chwytu). W mojej samoróbce jedna śrubka sporo wystaje, a i tak bez problemu mieszczę batkę NiMh 9.6V 2000mAh.

Nie wiem, jaką batkę byś musiał tam wciskać, żeby te parę milimetrów różnicy przeszkadzało.

 

Zamontowanie jest banalne, nie da się tego nie umieć, wystarczy przykręcić śrubkami w tych otworach na dolnej nakładce.

 

Znajomy ma taką:

http://allegro.pl/szyna-montazowa-montaz-asg-ris-18-22-mm-15cm-i2850508501.html

Ta też powinna pasować, bo dedykowana:

http://allegro.pl/szyna-ris-do-asg-wawa-i2860106761.html

Jeśli długość pomiędzy otworami będzie się zgadzać, to taka też będzie pasować:

http://allegro.pl/metalowa-szyna-montazowa-do-replik-asg-0894-i2878823431.html

 

Może nawet szyny do G36 będą pasować

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

O, to się nazywa konkretna odpowiedź! Dzięki !

Super w takim razie trzeba szukać takiej szyny lub zamawiać tą. W mojej Mce nie mam luzów ,a nawet pokuszę się o stwierdzenie , że muszę się nieźle namęczyć aby odciągnąć delta ring i zdjąć nakładki. Nie mam zdolności mechanicznych , więc nie chce się bawić w żadne przeróbki. Po Twojej odpowiedzi uważam , że taka szyna to ciekawa i tania alternatywa zamiast pełnych risów na front.

Link to post
Share on other sites
W mojej Mce nie mam luzów ,a nawet pokuszę się o stwierdzenie , że muszę się nieźle namęczyć aby odciągnąć delta ring i zdjąć nakładki.

No u mnie tak samo.

 

Nie mam zdolności mechanicznych , więc nie chce się bawić w żadne przeróbki.

Nie wiem, jakie przeróbki masz na myśli, ale dobranie śrubek/nakrętek/podkładek nie wymaga żadnych umiejętności. Do spiłowania śruby czy nawiercenia otworu też nie trzeba być złotą rączką. Choć zabawa szlifierką to już faktycznie wyższa szkoła jazdy.

No w każdym razie jeśli nie masz w domu żadnych zbędnych szyn ris to i tak nie masz czego przerabiać i jesteś skazany na zakup nowej szyny

 

Po Twojej odpowiedzi uważam , że taka szyna to ciekawa i tania alternatywa zamiast pełnych risów na front.

Zgadza się. Nie jest może równie lansiarska, ale praktycznością nie ustępuje (a nawet wygrywa biorąc pod uwagę mniejszą masę i miejsce na batkę). No chyba że ktoś chce zamontować 9001 zabawek. Pytanie tylko - po co?

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam tą szynę FAB Defense. Dobre rozwiązanie jeżeli ktoś woli rzeczy praktyczne od lansiarskich.

 

Dzięki temu waga repliki nie wzrasta drastycznie, bateria się bez problemu mieści (śruby w żaden sposób nie przeszkadzają). No i niebywała oszczędność PLNów.

Jedynym minusem jest brak lansu, ale to już kwestia gustu.

 

Ogólnie - polecam,

Link to post
Share on other sites

Dzięki kolego za opinie , bardzo się przydała. Jeśli możesz powiedz mi jeszcze jakich producentów magazynków używałeś do swojej emki ? Ja dopiero co kupiłem tą replikę i nie wiem w które się zaopatrzyć. Dodam , że interesują mnie real capy lub mid capy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...