Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M700 od KJW problem ze "szczelaniem"


Recommended Posts

Witam!

Mam replikę M700 od KJW, ale mam dość dziwny problem.

Mianowicie replika strzelała bardzo fajnie (nawet dokupiłem dłuższy magazynek od TANAKI, bodajze), ale miałem chwilową przerwę w użytkowaniu owej repliki (tj. ponad 2 lata). O ile wszystkie uszczelki są w dobrym stanie, konserwowałem je odpowiednio itp... to problem leży w elemencie, który jest odpowiednikiem iglicy w ostrej wersji... czyli w tym młoteczku, który uderza w kurek na magazynku... mianowicie owa "iglica" nie ma dość siły, żeby zwolnić zawór, co za tym idzie ze strzelania nici.

Myślałem nad rozbieraniem repliki, czy oddawaniem do ew. serwisu, ale najpierw chciałem się was zapytać, czy może ktoś już miał taki problem i może pomoże mi coś na to poradzić ;) .

 

Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Szybka naprawa:

 

- Wyjmij bolt

- w tym elemencie na końcu bolta, który uderza w zbijak jest mały imbus - odkręć go

- odkręć 2 śrubki od spodu tak aby bolt rozłożyć na 2 części

- zobaczysz sprężynę na prowadnicy, która na końcu ma nacięcie na śrubokręt płaski

- dokręć prowadnice do końca

- wkręć mały imbusik

- skręć bolt

- gotowe

Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu :)

 

Jakby coś jeszcze Ci szwankowało to pisz na PW bo nie zawsze zaglądam do działu serwisowego :)

 

PS. Polecam jeszcze na gwint od prowadnicy i małego imbusa dać kropelkę lakieru do paznokci, tak aby w przyszłości już Ci się nie odkręcało samo.

 

cóż skomentuję to tak:

 

http://i0.kym-cdn.co...genius-meme.png

 

Na prawdę, wielkie dzięki. Zakończyłeś trwającą już od roku z górką walkę, jak się okazało, z głupią śrubką, przez którą nie mogłem postrzelać z mojej ulubionej repliki. Jesteś wielki :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...
W dniu 17.04.2013 o 09:01, TechmaN napisał:

Nie ma problemu :)

 

Jakby coś jeszcze Ci szwankowało to pisz na PW bo nie zawsze zaglądam do działu serwisowego :)

 

PS. Polecam jeszcze na gwint od prowadnicy i małego imbusa dać kropelkę lakieru do paznokci, tak aby w przyszłości już Ci się nie odkręcało samo.

 

@TechmaN poproszę Cię o kontakt bo tu chyba nie działają prywatne wiadomości. Chodzi oczywiście o karabiny tanaka. Mail cokolwiek. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...