Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam . Przed chwilą wróciłem ze strzelanki, U mnie snieg pada i mokro się srobilo ,więc długo się nie strzelaliśmy .Także kiedy wrócilem do domu replika była cała mokra, polożyłem na kaloryfer , wysuszyła się no i wkładam nową baterie żeby sprawdzic czy nic sie nie stało. Otóż co zobaczylem , replika wydaje dzwięk trzasku , z kabli wydobywa się smród ( a kiedy przytrzymam dłuzej to nawet dym) .I nie wiem co z tym zrobić .Czy to wina tego ze sie zamoczyła i jak ja potrzymam w domu to wyschnie do konca i przestanie ,czy juz całe kable do wyrzucenia ?Zdenerwowałem się bardzo bo u mnieto jej pierwsza strzelanka.Sorry ze sie tak rozpisałem . Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja to bym przytrzymał jeszcze, w końcu odpali...

 

A serio to wygląda na spięcie. Najlepiej rozłóż ją jak tylko się da bez ingerencji w gearbox i potraktuj suszarką lub na gorący kaloryfer na dłużej. Pewnie masz gdzieś jeszcze wodę, najgorzej jak w silniku. Sprawdź też jak jest na wtyczkach, czy nie ma tam wody. jak osuszysz ją dokładnie możesz sprawdzić ponownie na 1-2 strzałach.

 

Najlepiej daj jeszcze takie info skąd dochodził ten trzask i dym, Ale nie waż się przed dokładniejszym wysuszeniem jej podłączać. A i czy masz na nią gwarancję? Bo jeśli coś poszło to będzie jedyny ratunek.

Link to post
Share on other sites

To sprawdź, czy bezpiecznik cały. Pewnie zwarcie, poszedł się kochać.

 

Dokładnie wysusz silnik, najlepiej rozbierz replikę do rosołu (tylko gb nie ruszaj, nie trzeba). Wysusz, włóż nowy bezpiecznik (10/20A, zależy od sprężyny).

 

A najlepiej całkiem wywal bezpiecznik i uważaj, by nie zalać. Wtedy będzie mniejszy opór w obwodzie i nieznacznie podniesie sie ROF.

Edited by zb0oj
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...