Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Skbk Onyks by hugon


Recommended Posts

Aktualnie zrealizowany tak w 90%. Z początku miał być tantalem, ale udało się dorwać niektóre "junik" części i tak już zapadła decyzja :)

Wersja, za którą się zabrałem jest prawie ostatnim wariantem onyska(widoczny np. na stronie wiki), potem był tylko onysk 5,56 i mini (w zasadzie piersze mini oprócz kalibru różniły się jedynie kolbą, łożem i obsadem kolby)

 

To co prawnie można mieć jest z oryginału. Jednynie podstawa szczerbinki to przespawana z mini beryla oraz rura gazowa przerobiona od akm'a.

Mimo wszystko kompletowanie części widocznych na fotach zajęło mi jakieś 1,5 roku (parę z tantala już miałem wcześniej.)

 

Atrapa komory oraz lufy robiona na zamówienie, na takiej samej zasadzie jak te kustomiki z tajwangana.

 

Części użyte stikte z asg: chwyt, pokrywa, gb, komora hu z lufą wew.

 

Z zewnątrz wszystko stal i tworzywo.

 

Zostały detale takie ja np. wyfrezowanie atrap zgrzań prowadnicy zamka na komorze, dorobienie tulei z gwintem pod urz. wylotowe, odtworzenie szczerbinki.... i coś tam jeszcze, a na końcu oczywiście malowanko.

 

Będę miał problem,gdzie tu jeszcze zmieścić batkę, ale to pozostawie na deser :)

sam1147a.jpg

sam1148n.jpg

Link to post
Share on other sites

Dzięęęęki chłopacy :)

Kurcze klawiatura nie moja to parę byczków poszło :(

Foty też trochę jak z faksu, także kiedyś wrzucę lepsze.

 

Selektor planuje aby działał tylko ciągły i poj. ogień na prostej zasadzie z wątku berylowskiego, czyli blaszka na płytkę selektora asg.

Prawdopodobnie serii i tak bym nie używał, a zawsze to jakaś komplikacja.

 

Chwilowo męczę się z bezpiecznikiem, już jedna blaszka poszła do śmieci :(

 

Do jakichkolwiek narzędzi mam dostęp niestety tylko raz na tydzień lub nawet dwa, także progres jest bardzo powolny, może w majówkę znajdę większą chwile :)

 

Z ciekawostek mogę dodać, że zdziwił mnie gwint w oryginalnym urz, wylotowym. Tak jak w bojowskim aks74u czyli śr. 24mm ale niestety skok gwintu różni się o jakieś 0,5mmm.

 

Jeśli się uda magi będą bardziej wymiarowe niż te asgejowe. Tzn. długość ta sama, tylko podcięte od strony GB, czyli system bardzo zbliżony do tego nowszego sys. TMa.

 

Proszę nie pytać mnie o części, bo żadnych nadprogramowych nie mam , jedynie kilka selektorków :(

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...