Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zamontować dystanser ?


Recommended Posts

1. wyjmujesz zespół lufy z komorą hopa

2. wypinasz zaczep lufy (takie coś w kształcie C okalające lufę) - najlepiej płaskim wąskim śrubokrętem

3. wypychasz pierścień mocujący

4. wyciągasz lufę z gumką hop up z komory

5. wyciągasz stary dystanser - tu polecam przestawić listwę regulacji hop up na maksimum, i wypchnięcie z komory płaskim śrubokrętem

6. trzymając komorę listwą regulacyjną w dół (ustaw ją koniecznie na zero hopa) wkładasz dystanser do komory, i popychasz śrubokrętem, aż nie wpadnie w dziurę na dystanser (możesz patrzeć przez komorę na jakiś jasny punkt - będzie łatwiej ustawić dystanser)

7. trzymając cały czas komorę listwą w dół wkładasz lufę wraz z gumką do komory

8. zakładasz pierścień mocujący, i zatrzask

9. DONE!

 

Z góry ostrzegam jednak, że demontaż stockowej gumki może spowodować powstanie nieszczelności nawet przy poprawnym złożeniu - ot problem na który cierpiała każda cyma (cm.028, cm.041, cm.049, cm.041k, cm.030) jaką miałem. Jeśli wymieniasz dystanser polecam przy okazji wymienić także gumkę hop-up na zieloną GG (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_134&products_id=2950&name=G&G_-_Silikon_HopUp_Bucking_-_Green http://gunfire.pl/product-pol-1152197775-Gumka-Hop-Up-G-G.html). Nieszczelności można się łatwo pozbyć dzięki taśmie teflonowej dostępnej w sklepach hydraulicznych etc., którą należy owinąć gumkę przed jej włożeniem wraż z lufą do komory (zwykle 1-2 warstwy, ale chodzi o to, żeby zespół lufy nie wchodził zbyt łatwo w komorę).

Link to post
Share on other sites

1. One oba wydają się jakieś takie bardziej "plasticzane" niż gumowate

2. Zamontowałem z pomocą znajomego ten dystanser (biały) i nic. Chodziło tak samo jak wtedy. kombinowaliśmy w rózne strony, ustawialiśmy itp. Oczywiście z zamontowaną gumką HU (zielona G&G). No i po prostu nic. W końcu się zdenerwowałem i zamontowaliśmy wszystko po staremu jak przy kupnie. Stara gumka i stary dystanser. Teraz chodzi tak jak przedtem ale prawie tak. Nie pamiętam już kiedy tak prosto strzelała.

3. Z drugiej strony, szkoda mi trochę tego że kupiłem podobno dobrą gumkę i dobry dystanser a nie mam go zamontowanego. No ale sam już nie wiedziałem innej opcji wyjścia z tego problemu.

Edited by Marcin777
Link to post
Share on other sites

A miał kolega tomek komorę giety kiedykolwiek w rękach?

Wyciąganie lufy jest zbędne i bez sensu. Już nie wspomnę że krok 5 (ustawienie hopa na maksa) jest fizycznie niemożliwy.

Po wyjęciu zespołu lufa-komora ściąga się zacisk lufy, zsuwa pokrętło regulacji, wyjmuje element dociskający dystanser (i uważa żeby go nie zgubić!!!), odwraca komorę do góry nogami i dystanser sam wypada. Wkłada się nowy, montuje docisk, pierścień regulacji i zacisk lufy.

 

Zielona G&G ma grubszą niż inne wypustkę podkręcającą, można wstawić i dystanser w kształcie litery G i właśnie G to da.

 

Tak z ciekawości, po co kupowany był dystanser? Przypuszczam że chodzilo o podkręcanie na bok jak czytam 2 punkt wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Podkręcanie w górę na zerowym ustawieniu - zielona G&G, miękki dystanser faktycznie może pomóc.

Poskręcanie w prawo - krzywo włożona lufa z gumką HU do komory. Najprawdopodobniej przekrzywiła się na etapie wkładania wszystkiego do repliki (rurka maskująca lufę czasem potrafi mieć spore tarcie, i przy mocowaniu komory w bloku gazowym przez przekręcenie potrafi obrócić lufę).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...