Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tłoczenie blachy 1 mm DOMOWM Sposobem ( bez prasy )


Recommended Posts

Witam, jako że już jestem użytkownikiem tego forum od dłuzszego czasu, i nie jestem taki żeby tylko czerpać - daje coś od siebie. Przedstawiam mój własny pomysł na tłoczenie ww blachy.

 

Przy budowie Wintoreza jednym z większych problemów stanowił dekiel komory zamkowej, a jak wiadomo z AK nie pasuje , a ja pras hydraulicznych nie mam. Po godzinie intensywnego myślenia wpadłem na pomysł jak wykonać własną "machine" do tego celu przy użyciu materiałów dostępnych w przydomowym garażu etc. Do rzeczy : Do wykonania potrzebujemy - Wyrzynarkę , szlifierkę kątową , 2 kg młotek, wiertarkę, stary gruby zawias od drzwi garażowych lub podobnych , kilka śrubek z nakrętkami, i dwie płyty ( w moim przypadku płyty wiórowe )

 

zaczynamy od wykonania matrycu, w tym celu użyłem dwóch płyt wiórowych wyciągniętych ze starej szafki , nanosimy na nie to co chcemy wytłoczyć ( trzeba to nanieść "na lewo " ) i wycinamy wyrzynarką otwory -w dwoch płytach identyczne, tak żeby się pokrywały ze sobą. Następnie jak juz to mamy za sobą , ściskamy dwie płyty i wiercimy otwory dookoła na śruby. całośc ma wyglądać w ten sposób

 

zdjcie0308s.jpg

 

zdjcie0309j.jpg

 

Następnie wycinamy " meselki " zgodne z wymiarami otworów w ww płytach , ja użyłem jakiegoś starego zawiasu o grubości 4 mm.

 

 

zdjcie0310h.jpg

 

Teraz między dwie płyty wkładamy arkusz blachy, i skręcamy całość mocno. Po tej czynności, wkładamy dany meselek w otwór i bijemy 2 kg młotkiem do zadań specjalnych ruchem jednostajnie przyspieszonym.

Po zabiegu wygląda to tak

 

zdjcie0038h.jpg

 

Nie jest to wszystko nic specjalnego, raczej to jest prowizorka dla tych, którzy nie maja ciężkiego sprzętu w zanadrzu, ale najważniejsze że udało mi sie coś samemu zrobic , działa i " robi robotę " Myślę że można tąmetodą tłoczyć także inne elementy, nie tylko dekle hehe . Mam nadzieję że komuś tym pomogę. Tak wygląda dekielek po zagięciu

 

zdjcie0017tk.jpg

 

zdjcie0018x.jpg

 

pozdrawiam Szanownych i do następnej repliki :icon_smile:

Edited by asgszczepan
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...