Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kamizelka OCHRA w wz.89 puma


Recommended Posts

Dorwałem coś takiego:

 

r39i.jpg

hv2n.jpg

 

Jedyne co mi wiadome to nazwa i oczywiście wzór kamo. Jest to sam pokrowiec bez balistyki, ale to mało istotne...

Z przodu ładownice na ak 1x1 oraz 2x1, mocowanie na bagnet, mała kieszonka prawdopodobnie na granat i mała kieszeń dzielona (na magazynki od pistoletu?)

Z tyłu kieszeń na saperkę, prawdopodobnie na pgaz i ostatnia... tu już nie mam pomysłu.

Najajnik oraz kołnierz nie są odpinane, przez nie wsuwa się wkłady.

Brak jakiejkolwiek pieczątki czy metki.

 

Jedyną konkretną informację o tej kamizelce w necie znalazłem tu (wersja w wz.93)

http://www.witu.mil....050094p/109.pdf

 

Ma ktoś pojęcie kto tego mógł używać? Dodatkowe info o tej kamizelce? Lub posiada jakiekolwiek inne zdjęcia(mówię tu o wz.89)? Seria musiała być bardzo krótka, rok prod. to prawdopodobnie '92 ew. '93, wtedy też pewnie zaczęli klepać je w panterce.

Edited by fumfel hubert
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Pozwolę sobie zacytować wiadomość, którą otrzymałem od kolegi "dominkix"

 

Pokrowiec był w latach 90 pierwowzorem kamizelki typu ochra. Seria była bardzo krótka. Od roku 1991 do 1993 produkowano mundury typu US w tym samym kamuflażu co pana kamizelka. Brak jakiejkolwiek pieczęci świadczy o tym że była to wersja testowa. Moratex zrobił parę podobnych wzorów do tej kamizelki. Wojsko miało je na użyciu przez jednostki rozpoznania z zającowa na okres testowy. Najprawdopodobniej nie trafiły do użytku.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...