Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta ACM 1,5-5x32


Recommended Posts

Witam,

Szukam lunety/kolimatora do mojego m4, zastanawiałem się nad holo z magnifierem albo acogiem 4x32, ale o nich jest sporo i nie będę męczył. Znalazłem jednak coś takiego: http://www.militaria...80)_g_p9483.xml i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używał czegoś podobnego i czy takie coś ma wogóle sens.

Przeszukałem forum, jednak nie znalazłem nic podobnego.

Dzięki

Link to post
Share on other sites

Replika asg i tak nie ma odrzutu więc praktycznie każda luneta/kolimator zdadzą egzamin. Kwestią jest już tylko jak długo posłuży, czy optyka nie smuży, czy tubus jest szczelny. Z tego co poszperałem wynika, że to produkt ACM, prawdopodobnie więc cytat z opisu:

 

...produkcji renomowanej firmy ACM...

 

Nie jest zgodny z prawdą bo producent nie jest znany. To zbiór ogólnych podróbek z chin sprowadzanych i sprzedawanych jako taki noname. Z pewnością jest to wygodny celownik ale czy będzie zapewniać dobry obraz przy każdej nastawie powiększenia trudno powiedzieć. W kolimatorach acm dość szybko występują jakies usterki. W egzemplarzu brata padła regulacja i trzeba było naprawiać prowizorką a to już traci wtedy swój taktyczny wygląda. Jak padnie Ci regulacja w takiej lunecie to właściwie pozamiatane, musisz iść do specjalisty a to nie jest tania wizyta.

 

Myślę, że im prostsza konstrukcja do podrobienia dla chińczyków tym lepszy efekt. Sam kupiłem zwykłą lunetkę i jestem zaskoczony jej jakością jak za taką cenę. W zupełności mi wystarcza i działa co ma działać. Tutaj masz jednak mały celownik, dużo precyzyjnych elementów przez co za taką kwotę ich jakość jest raczej słaba. Byłbym ostrożny na twoim miejscu i się solidnie zastanowił nad zakupem.

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj ze sklepu airsoftguns, nie jest wiarygodny. Zbyt wiele negatywnych opinii by wypróbowywać ich uczciwość na swojej skórze i to za taką kwotę. Na gunfire powinna być taka sama luneta bo oni są dystrybutorem produktów GFC. Do tego często są tam promocje więc masz szansę trochę zaoszczędzić. Nie mniej jednak to również chiński produkt pokroju ACM, z tą różnicą, że wiele produktów GFC ma już swoją wyrobioną markę i raczej nie są takim znowu totalnym chłamem. Jest szansa, że tutaj nie będzie tak źle.

Jeśli miałbym wybierać pośród krótkich lunet celowniczych wziąłbym coś jak SUSAT np od G&G ale to już ponad 500 złotych.

 

EDIT.

Albo właśnie coś takiego jak kolega wyżej podał. Wygląda rozsądnie, ma certyfikat TS więc do ASG jest w pełni odpowiednia.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...