Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z batką / elektryką, M15A2 CA


Recommended Posts

Witam. Mam bliżej niezidentyfikowany problem z moją eMką i liczę na pomoc. Szukałem po forum i nic zadowalającego nie znalazłem. Do rzeczy:

 

Do repliki używałem przez ostatnie 2 lata batki 11,1v Firefox i wsio działało jak należy, tylko batka się już zestarzała, więc kupiłem 11,1v Redoxa, podłączyłem go po naładowaniu i słyszałem na obu trybach tylko *klik*, nic więcej. Co ciekawe, podłączyłem tego Redoxa do repliki kumpla (która rzekomo miała zacinkę na tłoku, miałem do niej zajrzeć) i strzela bardzo eleganckim ROF'em, podczas gdy z kolei na Firefoxie tylko klikało.

 

Problem zaczął się, gdy po kilku próbach oddania strzału w moim M15 przestało działać semi, a kilkało tylko na auto. Wyjąłem silnik, to samo - semi = brak reakcji, na auto się kręci. Tutaj już podłączenie Firefoxa nie pomogło. Wyjąłem GB żeby sprawdzić jak wyglądają styki, z zewnątrz jest ok, ale do wewnątrz jeszcze nie zaglądałem - pytanie, czy powinienem to zrobić, czy to nie ma znaczenia?

Wcześniej wywaliłem z mojej Mki bezpiecznik i przylutowałem T-connectorki, może to mieć jakieś znaczenie.

 

Czy ma ktoś może jakiś pomysł co to może być lub nawet spotkał się kiedyś z czym podobnym?

 

P.S. Co ciekawe, moja batka na replice kumpla 'klika' nadal, co jest o tyle ciekawe, że mocniejszy Redox nie mógł ruszyć na M15, gdy słabszy Firefox działał :o

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dobra, późniejszy problem nieaktualny - spaliły się styki i już je wymieniłem + wlutowałem bezpiecznik. Natomiast dalej mam wcześniejszy problem. Redox dalej nie działa. Usłyszałem, żeby wymienić T-connectorki i kable na niskooporowe, ale wtyki mam świeże, nieużywane, a byłoby dziwne, gdyby na normalnych kablach działała mi ledwo żywa batka, a nowa nie. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

 

Dodam, że na obu batkach silnik wyjęty w GB kręci normalnie.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować posta, więc piszę tutaj: kolego blackblut, jeżeli kiedykolwiek spotkam Cię na jakimś zlocie, przypomnij mi się, jestem Ci winien browara :icon_smile: Okazuje się, że jak lutowałem wtyki, to musiałem odwrotnie przylutować bieguny zarówno w mojej batce, jak i okablowaniu, a w Redoxie musiały być dobrze. Temat do zamknięcia.

Edited by Kenny
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...