Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

Jakiś czas temu miałem napisać ten temat ale wstrzymałem się licząc na pomoc różnych instytucji i urzędów w Polsce. Niestety dziś wyczerpałem temat i jestem w punkcie wyjścia dlatego, za zgodą administracji forum, chciałem prosić Was o pomoc i udzielenie informacji w ramach Waszej wiedzy w pewnych kwestiach.

 

Chodzi dokładnie o wymogi i formalności związane z budową placu do ASG. Napisałem też painballa bo używałem tej nazwy żeby urzędnicy wiedzieli o co chodzi.

 

A więc do rzeczy.

 

Informację jakich poszukuję to wszystko co jest potrzebne aby na zakupionej działce, terenie, polu itp zrobić profesjonalny plac do ASG. Byłem już w gminie, starostwie powiatowym, inspektoracie nadzoru budowlanego oraz u prawnika. Żadna z tych osób i instytucji nie chciała mi pomóc odsyłali mnie jedna do drugiej mówiąc, że nikt czegoś takiego nie robił i oni nie wiedzą.

 

Dziś na przykład powiedziano mi, że aby postawić 5 opon na płaskim polu jako przeszkode potrzebuję projektanta architekta, który narysuje mi projekt (za xxx pieniędzy) tych opon i da do zatwierdzenia czy może on być w takiej formie jako obiekt sportowy. Dla mnie brzmi to jak idiotyzm ale zakładam, że jest całkiem możliwe, że to jest prawna droga jaką trzeba przebyć aby coś takiego zrobić zgodnie z prawem.

 

Dla przykładu dodam, że parę dni temu byłem na paintballu 17 osobową grupą w 2 magazynowych budynkach, ruinach, gdzie podpisywaliśmy oświadczenia( prawnik powiedział, że jest to łamanie prawa i nie mają one mocy prawnej), że jesteśmy świadomi zagrożeń itd.. Po czym dostaliśmy instrukcję aby uważac na studzienki bez pokryw i wystające druty. Teren był ogrodzony, wisiał szyld firmy, kasa płacona do ręki organizatora i to całe wymogi w realnym życiu.

 

Dlatego mając totalny mętlik w głowie chciałem prosić Was o pomoc w następujących kwestiach:

-Do kogo mam się zgłosic z wizualizacjami projektu tego placu, które zrobiłem wraz z grupą kolegów tak aby ktoś kompetentny widząć projekt powiedział co można a co nie i jakie formalności trzeba spełnić i ile dana formalność kosztuje?

 

-Czy konieczne są formalności, które w moim mniemaniu służą tylko wyciągnięciu mojej kasy np. w postaci projektanta i jego rysunków na każdą drobą rzecz?

 

-Gdzie mogę otrzymać informację odnośnie sposobu budowy budynków na takim placu. Mamy bardzo dużo opcji jedna z nich to kontenery morskie magazynowe. Są to budowle w świetle prawa więc nie wymagają teoretycznie pozwoleń ani innych formalności ( do czego dążymy w jak największej skali).

Wiemy jak budynki mają wyglądać, jakie mają miec wymiary i jaka ma być ich ilość na danym obszarze ale nie wiemy jak je wykonać aby było to zgodne z prawem i normami a zarazem nie wymagało formalności kosztujących więcej niż cała inwestycja.

 

Gdyby ktoś potrzebował dodatkowych informacji proszę pytać o nie w tym temacie. Poniżej zamieszczam wycinek projektu placu w wersji surowej bez wykończenia aby pokazać o co chodzi oraz przykładowe wykończenie i plac do paintballa znajdujący się w Polsce dla przykładu i powiedzenia mi czym one się od siebie różnią w świetle przepisów.

 

 

http://www.iv.pl/ima...38170611049.jpg

 

http://www.iv.pl/ima...86454735907.jpg

 

http://www.iv.pl/ima...16552092016.jpg

 

Z góry przepraszam za moje emocje związane z tematem ale brak informacji jest naprawdę irytujący dla mnie.

 

Będę wdzięczny za każdą próbę pomocy.

 

Pozdrawiam,

 

Sus.

Edited by Susinron
Link to post
Share on other sites

Wszystko co opisałeś jest ujęte w ustawie o prawie budowlanym, którą czytałem wiele razy. Ale ja pytam o plac jako całość biorąc pod uwagę jego przeznaczenie i sposób użytkowania oraz "wystrój". Informacje, które podałeś dotyczą bardziej własnej działki z domem niż obiektu, który ma miec kilkadziesiąt nazwijmy to atrap budynków gdzie będą biegały dziesiątki czy setki osób naraz.

 

Co do garażów blaszanych i ich różnych form też rozpatrujemy taką opcję ale dalej nie wiadome są rzeczy, o których pisałem na początku. Po za kontenerami i garażami mogą to być konstrukcje wykonane z belek drewnianych i płyt OSB z dachem lub bez wylewką lub bez tylko co z tego jak nie wiadomo ile kasy będzie kosztowało opłacenie formalności i jaka będzie ich ilość w przypadku wybrania poszczególnych opcji.

 

I to jest tak naprawdę sedno. Wszyscy urzednicy zawsze podają najlepsza dla nich opcję, a tym samym najdroższą i wymagającą najwięcej formalności. Nie patrząc na zastosowanie, cel itp.

 

Mimo wszystko dziękuję za chęci.

 

Dodam jeszcze, że sposób wykonania każdej atrapy budynku nie jest zbyt istotny. W każdym przypadku jego finalny wygląd będzie taki jak na tym zdjęciu z wykończeniem. Jedyną kwestią jest cena i późniejsza wytrzymałość z zbiegiem czasu danej konstrukcji no i najważniejsze właśnie możliwości wykonania względem prawa i formalności.

 

Pozdrawiam,

 

Sus.

Edited by Susinron
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Panowie zapominacie w jakim kraju żyjecie - Co urząd to inne prawo - co urzędnik to inne prawo podam przykład

Zapytanie w sprawie schodów stalowych zewnętrznych do Ministerstwa Infrastruktury

 

- interpretacja 2007 nie mogą służyć do ewakuacji

- interpretacja 2008 mogą służyć do ewakuacji

 

nadmieniam ze przepis ani władza się nie zmieniła trafiło poprostu na innego urzędnika

 

W sprawie kontenerów W Wodzisławiu Ślaskim robi się obiekt rekreacyjno-sportowy właśnie z kontenerów (mają tam być szatnie, biura, magazyny, zaplecze gastronomiczne) - projekt formalnie składany w urzędzie ze wszystkimi uzgodnieniami w tym uzgodnieniem rzecozznawcy ppoż (nie wiem jaką masz koncepcję)

Link to post
Share on other sites

Może sprecyzujmy pod jaką działalność będzie podciagnieta owa inwestycja. Jeśli mowimy o ogolnie rozumianej rozrywce/wypoczynku może warto się dowiedzieć o wymogach dla tego typu działalności. Co do opon i projekcie na nie to kogoś poniosło. Na krasnala w ogrodzie też trzeba projekt? Trzeba znaleźć działalność w której jest jak najmniej wymagań i do niej przypisać plany. Pozostaje kwestia lokalizacji. Jeśli jest na terenie pod miejskim może warto rozważyć szyld agroturystyka czy coś. Może da się uzyskać jakieś dofinansowanie. Co do urzędników nie pytaj ich o coś co w Tobie budzi niepokój lub niepewność , b o u nich to działa podświadomie jo coś problematycznego. I pada magiczne : "nie da się"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...