Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przycierająca zębatka gb v.2


Recommended Posts

Witam mam problem. Mianowicie mam MP5 czyje dokładnie tego nikt nie wie tym bardziej że dostałem w rozsypce i od tamtego momętu wymieniłem w niej większość elementów z tamtego zostało łoże przednie kolba i obudowa gearbox'u

Dobra do konkretów, zębatka środkowa przyciera o gearbox w okolicach kontaktu z zębatka odbierającą (między godziną 3 a 8 w przedziale 4a6 najmocniej) nie wykrywam tego tarcia w momencie podkładkowania,podkładkowanie wykonywane już wielokrotnie z dużą starannością, zębatki są helikalne więc ewentualny luz musiał zostać w domu,tłok alu z kompletem stalowych kłów, sp110

Na zębatce ledwo widać ślady ocieraia ,na gearbox'sie już wyraźniej, nie, ocieranie jest delikatne i poza sladem na gearbox'sie i specyficznym dzwiękiem pracy replice to nie przeszkadza za bardzo, posiada niezłego roffa i 380 fps (mierzone przy poprzednim złożeniu)

coraz bardziej biorę pod uwagę wine obudowy gearbox'u tymbardziej że dzwięk ten towazyszy mp-tce od początku jej bytności u mnie

 

Dodam iż jakiś czas temu dorobiłem się łożysk kulkowych, po instalacji których poszło lipo 3s i wysypałasię replika ,po obdukcji okazało się że 2 łożyska się rozpadły po sztuce na tłokowej i środkowej zębatce, na jednej na dole a na drugiej u góry (teraz są nowe stalowe ślizgi ) wtedy spisałem to na karb voltów i zaciecia a że zębatki troszkę lepsze i zęby na tłoku stalowe to poszły łożyska kulkowe jako najsłabszy element, teraz zaczynam się w tum doszukiwać dowodu na fuckup z obudową gb

Link to post
Share on other sites

zębatka jest prosta(sprawdziłem), zresztą jak pisałem nie jest to pierwszy komplet zębatek a z tym problemem mamy do czynienia od "początku"

co do obtarcia to wystąpi ono na całej powierzchni jedynie w przypadku poprawnego osiowo lecz "za niskiego" osadzenia zębatki

jakiekolwiek przesunięcie osiowe spowoduje właśnie "obtarcie" ze strony w którą owo przesunięcie występuje

 

dodam że odnoszę nieodparte wrażenie iż problem nie występuje podczas sprawdzania "podkładkowania" gdy w środku są tylko zębatki, pojawia się wraz z pozostałymi elementami i wynikającymi z nich naprężeniami

Edited by Kveldrud
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie to szkielet jest nie osiowy :P jak nie ma nigdzie oznaczeń to na pewno nie cyma, bo oni na nawet malutkim elemencie nabijają model.

Złóż Gb na gotowo tylko z zębatkami, skręć go, wkręć chwyt pistoletowy, zobacz czy obciera, będzie słychać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...