Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P99 DAO i problem z uszczelnienem cylindra CO2


Recommended Posts

Witam mam ostatnio raczej duży problem a dokładniej jeśli w ogóle uda mi się uszczelnić cylinder (jeśli w ogóle się to muszę zalać praktycznie cały cylinder jakimś gęstym smarem czy olejem bo zwykły smar silikonowy nie daje rady w każdym bądź razie ostatnio używałem jakiegoś oleju do maszyny do szycia nie jestem pewny jaki skład bo troszkę sobie poleżał na półce i jakiekolwiek etykiety zniknęły) to uszczelni się na jedną kapsułę kolejna zależy od szczęścia albo przeleci bez oporu albo spełni swoje zadanie tak jak powinna (co się ostatnio bardzo rzadko zdarza)

 

Co do uszczelek to wszystkie po kilka razy oglądałem i tylko jedna jest delikatnie rozcięta (ta największa) ale to jakoś ogarnąłem przy użyciu odrobiny kleju aczkolwiek sprawdzałem i na 100 % to nie ona jest przyczyną pozostałe uszczelki wyglądają raczej tak jak powinny i próbowałem je dodatkowo spryskać smarem ale to też nic nie daje, Sprężynka także wygląda tak jak powinna i wydaje mi się że raczej prawidłowo dociska ten bolczyk, sam bolczyk też wygląda tak jak powinien.

 

No i oczywiście jest jeszcze kwestia czasu trzymania kapsuły w replice który jak wstyd się przyznać jest zdecydowanie zbyt długi (około 2 dni to ostatnio raczej minimum) ale to jest raczej spowodowane pewnymi nieprzyjemnymi okolicznościami w co nie będę bardziej wnikał.

 

Któregoś razu nawet kapsuła smarująca przeszła bez oporu przez cylinder więc nie wiem gdzie jest przyczyna ? Nieodpowiednie smarowanie, nieodpowiedni olej/smar, zbyt długi czas trzymania kapsuły w replice czy może jakieś uszkodzenie mechaniczne ? Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny ponieważ już nerwicy dostaje na ten cylinder i nie mam zielonego pojęcia co z tym mam w ogóle robić.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...