Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Poszukuję - lufa zewnętrzna do konwersji MRF-CX 12?(M4/M16)


Recommended Posts

Hej, prośba o pomoc w znalezieniu odpowiedniej lufy zewnętrznej pasującej do konwersji MRF-CX 12” DeepFire. Obecna lufa prezentuje się w ten sposób:

url.jpg

A zależy mi na czymś takim:

photo2fw.jpg

 

Warunkami do spełnienia ma być jednakowa „grubość” lufy na całym jej odcinku nieokrytym konwersją. Nie ma to być „powcinana” lufa jak ta z przedłużką z M4 a bardziej taka jak w M16. Na co zwróciłem jeszcze uwagę to to, że nacięcia na muszkę znajdują się w odłegłości A ~18,5 cm (standard M4) przy B ~ 30,5 cm liczone od body. I tu mój problem. Czy istnieje na rynku taka lufa wymiarowo aby była o jakiś 10 cm dłuższa od stockowej ale nie tak długa jak M16? Czy na rynku jest odwzorowanie tej z obrazków powyżej?

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites

Rozważałeś wizytę u tokarza? :icon_wink:

Koszt pewnie bedzie ten sam, lub nawet nieco niższy od dostępnych odpowiedników, a zrobi ci według twojego widzimisie, ze stali, amelinium, lub czego tam chcesz.

 

Opcjonalnie możesz upitolić lufę tuż za muszką, i zlecić wykonanie tylko tego kawałka tokarzowi.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Tak, to jest jedna z dróg, którą brałem pod uwagę. Może jej nie odrzucam ale po prostu dla swojego zaspokojenia chęci budowy repliki w miarę customowej wolałbym tego wyjścia uniknąć.

Nie raz w grafice przy wpisaniu modelu konwersji natykałem się na załączoną wyżej lufę. Ale niestety w praktyce nie spotkałem się jeszcze z taki modelem. Wiem, że jest to standard M4 względem odległości położenia muszki od body, ale nie jeśli chodzi o zakończenie (jednolita grubość) jej końca. Stąd prośba o pomoc bo jeśli faktycznie na rynku nie ma takiego wynalazku to ostatecznie odwiedzę tokarza lub wrzucę tłumi dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Niestety temat wraca. Zgadałem się z jednym użytkowników który właściwie od ręki miałby lufkę od M15A2 ale jak się okazuje jest to identyczna długość jaką ma standardowa lufa jaką ma M4.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś typy to proszę o pomoc. Choć coraz bardziej oswajam się z myślą tokarza lub przedłużki 2 calowej od Madbull'a.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...