Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16 G&P - problem z korpusem i komorą


Recommended Posts

Witam!

 

Dziś ponownie zabierając się do repliki i spróbować w jakiś sposób przywrócić ją do używalności spostrzegłem powód, dla którego kulki świrują i lecą po 25m do góry. Otóż zaczęło się od tego, że nie dało się złożyć korpusu do kupy, miejsce na pin nie było równo ułożone. Chwilę pogłówkowałem wieczorem i postanowiłem, że skręcę delikatnie HU by zobaczyć, czy to coś da - oczywiście się udało. Na następny dzień postanowiłem sprawdzić jak replika strzela - sytuacja z zasięgiem jak wyżej. Dziś po dłuższej przerwie jestem już w stanie wykluczyć, że jest to wina jakiejkolwiek części, gdyż winowajcą jest korpus. Sprawa wygląda następująco:

Kiedy wsuwam komorę wraz z lufą do upper receivera - napotyka ona w pewnym momencie opór. Delikatnie skręcam HU, przepycham do końca i zeruję HU. Oczywiście nic to nie daje, gdyż w pewnym momencie coś w środku upper'a zaczyna naciskać na część dociskającą dystanser i widoczne jest wybrzuszenie, po wysunięciu delikatnie komory wybrzuszenie znikało. Nie mam pojęcia, który to element może sprawiać, że tak się dzieje z komorą, która działa normalnie.

 

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak temu zaradzić? :icon_smile:

 

#edit. Istnieje możliwość, że to rura gazowa jest problemem, niestety nie mogę jej za bardzo już wcisnąć do środka. Piłować? :icon_wink:

 

Problemem była za długa atrapa rury gazowej, którą skróciłem o 4mm. Teraz jest w porządku :icon_wink:

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...