Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanaka M24 z systemem CO2 od Mancrafta - "wszystkie kary na mnie idą"


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam tanakę M24 z wymienionymi chyba wszystkimi bebechami (komora HU, Lufa PDI 6,01, power bolt, power pack itd.) Dodatkowo, parę dni temu, wróciła od Mancrafta wraz z systemem na kapsuły CO2 i przerobionymi magazynkami ( jeden krótki od tanaki i jeden długi od ActionArmy).

 

Po podłączeniu całego systemu, ustawieniu ciśnienia na 7 bar i wystrzeleniu 10 kulek długi magazynek zrobił niespodziewanie psssssss i robi tak nawet przy ciśnieniu 3 bar. Poszukując przyczyny okazało się, że wskazówka manometru, mimo ustawienia reduktorem na 0 bar, powoli jednostajnie pnie się w górę skali aż do jej końca, co najprawdopodobniej było przyczyną rozszczelnienia się magazynka.

 

Zgodnie z radą Mancrafta, rozłożyłem, wyczyściłem, skręciłem i reduktor z manometrem śmigają jak nowo narodzone. To samo zrobiłem z długim magazynkiem, dodatkowo zmieniłem części i uszczelki od innego magazynka tanaki. Po podłączeniu ponownie usłyszałem psssss.

 

Zdenerwowany całą sytuacją sprawdziłem magazynek krótki. Załadowałem 10 kulkami, podłączyłem CO2, i ustawiłem ciśnienie 3 bar - działa bardzo fajnie kulka leci prosto ale bez rewelacji jeżeli chodzi o odległość. Zwiększyłem ciśnienie do 7 bar - kulka leci podobnie. Kolejne zwiększenie do 10 bar - kulka po 5 metrach spada na ziemie...

 

Czy ktoś może mi podsunąć pomyśł, co może być powodem w/w problemów ? W trakcie realizacji tego projektu napotkałem na tyle przeciwności i problemów, że nawet nie chce mi się myśleć nad tymi w/w.

Link to post
Share on other sites

Wygląda na problem ze sprężyną zbijaka lub samym zbijakiem - sprawdź czy prowadnica sprężyny w bolcie się nie odkręciła, czy imbus trzymający prowadnicę jest wkręcony. Jeżeli tak to pomyślimy dalej.

 

Powerpack zbija spokojnie ponad 15 bar....

Edited by TechmaN
Link to post
Share on other sites

Witam, Dziękuję za szybką odpowiedź!

 

Wyjąłem bolta, rozklręciłem na części pierwsze i ponownie złożyłem. Okazało się, że faktycznie imbus trzymający prowadnice sprężynybył niedokręcony. Dałem kropelkę lakieru na gwnt i dokręciłem. Po złożeniu i wystrzeleniu 5 kulek na ciśnieniu 10 bar nie zauważyłem opisanego wcześniej problemu. Dzięki TechmaN !

 

Teraz pozostaje tylko problem z długim magazynkiem. Przełożyłem zawór i uszczelki oraz zamontowałem mocniejszą sprężynę konektora z innego krótkiego magazynka. Efekt jest taki, że nadal jest nieszczelny nawet przy minimalnym ciśnieniu. Możliwe, że coś źle złożyłem. Zajmę się tym w poniedziałek kiedy będę miał trochę więcej czasu i dam znać jak z efektami.

Link to post
Share on other sites

Gaz "ucieka" w miejscu, w którym jest on podawany z magazynka do bolta. Wyglada to tak, jakby nie było uszczelek. Dawkuję gaz z kapsuły po czym słyszę ciągłe, mocne syczenie. Obecnie pracuję popołudniami i nie mam jak się za to zabrać. Przeczyszczę, zastosuje teflon na gwinty i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Mówiłeś, że zamontowałeś power pack - wraz z nim są 2 ramiona (takie czarne :icon_smile: ) odpowiadające za otwieranie przedniego zaworku - czy je zamontowałeś w długich magazynkach ? Jeżeli tak to musisz je wyjąć i doszlifować w 2 miejscach - niestety G&G przesadziło odrobinkę z grubością elementów i nawet w stanie "spoczynku" ramie otwiera przedni zawór.

 

Aby dokładniej wyjaśnić o co chodzi zrobiłem dla ciebie obrazek (w painicie xD) mam nadzieję, że pomoże :icon_smile:

 

evws.th.jpg

 

PS. ewentualnie możesz sprawdzić czy dokręciłeś do oporu ramiona zbijaka, które też są w zestawie (jeżeli tak to pozostaje tylko szlifowanie)

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za zaangażowanie, podziwiam umiejętności pracy w paincie :D

Sęk w tym, że jedynym elementem z power packa, którego nie zamontowałem w długim magu jest właśnie to "ramię".

Niestety panowie z WGC nie zauważyli, że w opakowaniu jest tylko jedno "ramię" i jakaś bezużyteczna blaszka.

Nie robiłem z tą pomyłką nic, bo szkoda moich nerwów, a jeżeli będę potrzebował to dorobie sobie sam.

Z tego co wiem, te "ramiona" różnią się tylko materiałem, z którego zostały wykonane, ale nie zaszkodzi sprawdzić:)

Link to post
Share on other sites

Sprawa ma się tak, że po zdjęciu "ramienia" i złożeniu magazynka - jest on szczelny. Diagnoza wydała mi się prosta - podszlifowałem trochę tak jak na zdjęciu, które załączyłeś. Trochę pomogło, tzn na ciśnieniu 1-5 bar puszcza gaz nadal powyżej tych wartości jest szczelny. Nie strzelałem jeszcze z tego maga więc nie wiem czy wszystko z nim ok. Dziś i jutro mam wolne i czas żeby troszkę pogrzebać.

Link to post
Share on other sites

Udało mi się poradzić z długim magazynkiem. Ze stockowego ramienia (które o dziwo również otwierało nieznacznie przedni zawór) zrobiłem model doświadczalny. Zeszlifowałem "garby" które wskazałeś mi na zdjęciu, było troszkę lepiej ale nadal na niskim ciśnieniu magazynek puszczał gaz.

 

Kolejną rzeczą na jaką zwróciłem uwagę było blokowanie się elementu, w który uderza "ramię" aby wypuścić gaz. Początkowo myślałem, że ramię jest za długie i zahacza o ścianę magazynka - zeszlifowałem ok 1,5 mm i dorobiłem podkładkę, co przyniosło niewielkie efekty na plus.

 

Idąc tym śladem zeszlifowałem bok ramienia i to był strzał w 10. Element okazał się po prostu za gruby co przy przy dokładnym dokręceniu blokowało zawór, który dzięki temu nie domykał się do końca. Wykonałem ok 5 strzałów - brak oznak wycieku gazu.

 

Magazynek pozostało mi tylko dokładnie złożyć, przesmarować i doszczelnić. Jak tylko to zrobię, będę miał pewność, że wszystkie problemy z tym związane zostały rozwiązane.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...