Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SPC Flyye w rozm. M - markowa kopia


Recommended Posts

Witam!

 

Udało mi się nawiązać kontakt z dystrybutorem Flyye (wiem, nic specjalnego). Temat jaki poruszyłem to kamizelka Scalable Plate Carrier w rozmiarze M. Jak się dowiedziałem, w polskich sklepach (jak i prawdopodobnie gdziekolwiek indziej na świecie) istnieją tylko rozmiary L, które są na osoby zdecydowanie większe gabarytowo. Dowiedziałem się również, że jest możliwość złożenia zamówienia przedprodukcyjnego na kamizelki w standaryzowanym rozmiarze, lecz dystrybutor musiałby opłacić z góry zamówienie na co najmniej 10 sztuk (co za tym idzie - jeszcze 9 chętnych). Pozostaje jednak do zrobienia:

- ustalenie standardów rozmiaru (osobiście na podstawie zdjęć, paru innych informacji i wyregulowania obecnej kamizelki pod noszenie jednocześnie pasa z ładownicami oraz ewentualnego noszenia razem z plecakiem ILBE podam tutaj swoje propozycje. Ewentualnie zdjęcia poglądowe jeśli kogokolwiek by one interesowały);

- zebranie grupy pewnych osób, które byłyby chętne zakupić kamizelkę SPC;

 

Rozumiem, że większość z Was woli pozostać przy swoich kamizelkach, ale zwracam się tutaj głównie do osób chcących się stylizować na współczesnych Marines. Fakt, że obecnie SPC bez ładownic występujące w jednym rozmiarze jest o 100zł droższe, niż CIRAS Land (bodaj nie używany od dłuższego czasu przez podstawowe jednostki) z ładownicami za 700zł będący dostępny w trzech rozmiarach i możliwy do dorwania tutaj w komisie w dużo niższych cenach. Nie mniej jednak jeśli chodzi o wygodę - SPC ze względu na "łuk" jaki ma przedni panel nie uwiera przy składaniu się do strzału i nie trzeba kupować jeszcze mniejszej kamizelki, która będzie uwierać gdzie indziej (porównanie z "CIRASem" Strike Systems, z CIRASem Flyye i SPC jakiegoś mniej znanego producenta, którego nazwy nie pamiętam) :icon_biggrin: Poza tym - obecna kamizelka korpusu, da radę także upchnąć potrójną ładownicę na przód więc ze dwa magazynki więcej niż w CIRASie będzie biorąc pod uwagę pewien schemat (podwójna w centrum - po jednej podwójnej na bokach, potrójna w centrum - po jednej podwójnej na bokach). Oczywiście cena za rozmiar Medium jest mi jeszcze nie znana, ale my jako konsumenci (konsument "król rynku", że tak sobie pozwolę powiedzieć) moglibyśmy się uprzeć/zmówić/jakkolwiek by nie nazwać i przedstawić swoje potrzeby, w końcu byśmy się dogadali. Wilk syty i owca cała. Nie ma określonego terminu, wszystko jest w trakcie ustalania, dogadywania się.

 

Pomoc w ustaleniu dokładniejszych wymiarów kamizelki mile widziana. W chwili obecnej różnice, które zauważyłem między SPC Flyye rozm. L, a bodaj Eagle Ind. rozm. M to fakt, iż przy M łuk niemalże styka się z taśmami molle, a w L jest oddalony o kilka centymetrów. Może nawet jest to jedyna rzecz różniąca oba rozmiary? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, mając na sobie przed dłuższą chwilę eLkę czułem, że jakbym jej nie ścisnął i tak kamizelka będzie nachodziła na pas, będzie zawadzać. Medium jest jakby rozmiarem uniwersalnym, pasującym do każdego/zdecydowanej większości.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...