Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jak zacząć z navcommem tk-760


Recommended Posts

witam. posiadam mały problem. jakiś czas temu odkupiłem od kogoś używanego navcomma. przyszedł mi w stanie jak nowy. tzn zero wgranych programów itp jednym słowem ,,czysty''.

nie znam się na programowaniu kanałów PMR a jednak mi na nich najbardziej zależy gdyż ich się głównie używa. jeśli chodzi o instrukcję to jest ona na tyle dobrze/ nie dobrze napisana ze robiąc krok po kroku dalej nie potrafię zaprogramować kanałów.

ktoś coś wie i mógłby mi pomóc?

z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Ja to radio programowałem tylko przez kabel i taka mozliwość jest. z Ręki tez się da:

 

Tak dla informacji gdyby ktoś potrzebował, albo gdybym sam zapomniał

  • Ustawiamy z klawiatury numerycznej częstotliwość 446.000 MHz
  • Ustawiamy krok na 6,25 kHz - Menu -> STP -> Enter -> 6,25 kHz -> Enter
  • Klikamy strzałeczkę do góry (ustawi się częstotliwość 446.006.25 MHz - Pierwszy kanał PMR)
  • Zapamiętujemy jako pierwszy kanał - F -> *MR -> Ustawiamy kanał na 01 -> Enter
  • Ustawiamy krok na 12,5 kHz - Menu -> STP -> Enter -> 12,5 kHz -> Enter
  • Klikamy strzałeczkę do góry i programujemy kolejny kanał, i tak aż do kanału 8

 

*Przełączanie się pomiędzy trybem wprowadzania częstotliwości a zaprogramowanych kanałów -> CLR

Gdy wpisujmy numer kanału 1-9, wpisujemy go poprzedzony dwoma zerami, np. 003. Od 10-99 normalnie, np. 34

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...