Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki karabin wybrać i czym się różnią?


Recommended Posts

Witam, a więc ostatnio przeglądałem internet w poszukiwaniu karabinu. Znalazłem pewną interesującą mnie pozycje lecz nie wiem czy jest to typowy "Chińczyk" czy nie oraz czym się on różni od drugiej pozycji.

Liczę na Wasza pomoc, a tutaj zamieszczam linki

http://gunfire.pl/product-pol-1152200373-Replika-karabinka-UAR-501-czarny.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152200372-Replika-karabinka-UAR-501-tan.html?rec=101801101

Link to post
Share on other sites

Pozycje różnią się między sobą kolorem plastiku.

UAR o ile sam w sobie nie jest najgorszą repliką to jednak polecam tobie standardowe repliki polecane dla nowych: G36 JG, AK CYMY, AK BOYI, MP5 CYMY.

UAR jest konstrukcją niestandardową, więc pewne części do niego będą trudno dostępne i drogie

Link to post
Share on other sites

To zależy na ile chcesz mieć replikę i jaki masz budżet. Jeśli chcesz mieć replikę na lata to warto dozbierać i kupić coś o wyższym standardzie. Jeśli Ci zależy na replice na ~2 lata to w zasadzie większość chińczyków, gdy nie będziesz bardzo grzebał w gearboxie, wytrzyma (cymki niegrzebane potrafią też parę lat pociągnąć). Nie wiem jak jest z tą repliką którą podesłałeś, które części do gearboxa są kompatybilne z normalnymi które nie, więc nie wiem czy po utracie gwarancji w razie konieczności naprawy będzie się dało naprawić małym nakładem finansowym (bądź w razie ewentualnego tuningu coś podkręcić). Warto też zwrócić uwagę czy są do niej dostępne magazynki i czy Ci się po prostu nie znudzi. Jeśli podoba Ci się konkretnie ta replika to poczytaj o niej jak najwięcej.

 

Ale kolega wyżej ma rację, dla nowych te repliki są świetne, bo wytrzymałe i potrafią zarazić airsoftem, tak że potem chcesz coraz więcej :)

Link to post
Share on other sites

Pozycje różnią się między sobą kolorem plastiku.

UAR o ile sam w sobie nie jest najgorszą repliką to jednak polecam tobie standardowe repliki polecane dla nowych: G36 JG, AK CYMY, AK BOYI, MP5 CYMY.

UAR jest konstrukcją niestandardową, więc pewne części do niego będą trudno dostępne i drogie

GB masz v3 czyli standardowy, nie będzie problemu z częściami.

Magi są w standardzie AR-15/PMAG choć prawda, nie wszystkie są kompatybilne ale też tragedii nie ma.

Szyny montażowe 22mm więc wszystko będzie pasować.

Jedynie niestandardowe masz body, ale kto będzie je wymieniać? oraz komorę hop-up która i tak jest w standardzie AK.

 

Jednak mimo powyższego w tej cenie można dostać lepsze repliki. Ja UAR'a bym nie kupował.

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego co amerykanie robią niestandardowe, a co używają.

Robią chyba tylko Kriss Vectora, ale tego na początek nie polecę.

Robią też Masade ACR na gunfire jest za 1000zł, na początek jest to wg. mnie dobra replika.

Jeżeli produkty FNH uznać za amerykańskie. (Firma belgijska FN, FNH to oddział amerykański)

to masz jeszcze SCAR'a, P90 oraz F2000 (to jednak sporo poza budżetem)

Hamerykanie używają 2 pierwszych. (Scara wojsko, choć już je wycofuje, P90 Secret Service oraz głównie agencje rządowe, policyjne oraz jednostki specjalne) Jednak wszystkie 3 nie są projektem amerykańskim, choć tam są składane.

Jest też sporo replik europejskich używanych w UEsEj. Np. HK416, MP7 (choć mp7 na pierwszą replikę nie polecam).

Nie wiem na ile chcesz replikę niestandardową, ja bym wybierał między Masadą a P90, ale to kwestia gustu.

Masada będzie albo już jest na wyposażeniu regulanych wojsk usa. Więc jak chcesz do stylizacji to ja bym wziął masade.

Jest też scar ale do 1000zł tylko od boja a to zdecydowanie odradzam.

Link to post
Share on other sites

Dziś wszystko jest produkowane w chinach lub na tajwanie.

W sumie dziś już się tak nie rozpadają w rękach. Jedyne na co trzeba uważać, to emki.

W ak, masz tanie chińskie cymki, które są niezniszczalne. Z Giet są JG oraz GFC (obie to jedno i to samo) które też są dobre jak na chińczyki. Rozpadają się jedynie emki bo gb v2, odnośnie emek, polecam to: http://forum.wmasg.pl/topic/136561-repliki-m4-wybor-ostateczny/

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie chcesz repliki chinskiej to pozostaje Ci jedynie renomowana a te maja juz swoja cene. Powiedz o jakie dokladnie Ci chodzi? Standardowe czy w ukladzie bezkolbowym? Chcesz cos nietypowego, F2000 jest bardzo futurystyczne ale i przekracza twój budzet. P90 jest male ale tez dosyc nietypowe, AUG jest w ukladzie bullpup ale jest dosyc spotykana replika i nic w niej "nietypowego", zostaje jeszcze TAR-21 ale slabo z czesciami albo FAMAS a z tym to w ogole, jak cos sie popsuje. Nie mam wiecej pomyslow co mogloby być rzadko spotykane i o innym wygladzie niz reszta replik.

Link to post
Share on other sites

P90 king armsa jest megafajną repliką, ma w sumie tylko dwie wady: rozmiary magazynków i dość ograniczone miejsce na baterię. Za to szybka wymiana sprężyny pozwala w naprawdę łatwy sposób zmieniać prędkość wylotową, tak żeby w cqb nie wybijać zębów i nie dziurawić ludzi, a w lesie żeby nie odstawać zasięgiem. A problem magazynków niektórzy rozwiązują adapterem na stanagi.

Link to post
Share on other sites

Sam mam P90 od KA. Replika bardzo fajna. Masz jej dość obszerną recenzje w dziale z replikami I klasy (mojego autorstwa).

Są 2 wersje, z szybką wymiany sprężyny i bez niej. wg. mnie wymiana sprężyny nie jest funkcją najważniejszą, ale może się przydać.

Ja osobiście jak wymieniam springa, to otwieram GB. Rozkładanie każdej P90 jest bajecznie proste.

Co do magazynków, prawda są duże, ale to nie jest problem. Najpierw masz jednego Hi-capa, potem jak kupisz kolejne (ja polecam midy i lowy) to wystarczy dokupić ładownice. Jak już kupisz ładownice, wielkość magazynka przestaje być problemem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...