Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MORI VIDEO - montaże "młodego" airsofciarza


Recommended Posts

Witam,

Przypadkowo trafiłem do tego tematu (śladem Miękkopowietrznych - tak a propos :icon_wink:) i wzorem znajomego mi Xazax'a (pzdr!) postanowiłem również podzielić się moimi video montażami z aisoftowych spotkań.

Wszystkie dotychczasowe filmy to amatorskie podejście do tego typu realizacji. Nie posiłkowałem się nigdy żadną literaturą, ni też szkoleniami, stąd też pewnie poziom montażu jest na takim poziomie jaki jest.

Hardware, którym dysponuję to Contour Roam 2 - nagrywam w trybie 720p-60fps.

Używany software to Sony Vegas Pro 12.

Po za oczywistą chęcią podzielenia się moim sposobem patrzenia na airsoft, proszę o konstruktywne komentarze, wytykanie błędów oraz o podpowiedzi i sugestie wszelkiej natury, związane oczywiście ze sposobem kręcenia i montowania przyszłych filmów.

 

Link do mojego kanału: http://www.youtube.c...dhelloss/videos

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

"Młodego" stażem w airsofcie (1,5r) :icon_wink: a rocznikowo to ja pamiętam (jak przez mgłę) jeszcze czarne joysticki z jednym czerwonym "fajerem" i atarynki 800xl :icon_biggrin: Filmy "ewoluowały" z czasem ich powstawania, co wyraźnie widać od momentu pierwszego montażu, to tego z końca lutego br.

 

Oryginalna wersja Vegas Pro - tak (skąd ta ciekawość? :P).

 

k (kilo) w układzie si to nic innego jak 10^3, czyli 1000, a 2k to 2000 - 2k13, 2k14 - to już wiadomo.

Skąd ta maniera? pierwszy raz spotkałem się z takim systemem zapisania daty przy okazji premiery Unreal Tournament 2k4 (gimby nie znajo [no offense]) - to jest geneza takiego zapisywania przeze mnie daty, a czy racjonalna ? - pozostawię waszej ocenie.

 

720p - to tzw. action HD czyli 1280x720 (hd w rozumieniu 1080x to oczywiście nie jest) - a zgrywam filmy w takim trybie, bo CR2 nie wyciąga 60fps przy pełnym high definition (30 klatek lubi smużyć przy szybkim obrocie i nie daje zbyt fajnego efektu zwolnienia). Dodatkowo za obniżenie jakości filmów odpowiada sam yt - po wygenerowaniu filmu obraz jest taki jak w 720p być powinien. A co z tym robi youtube przy uploadzie to ja już nie wiem. Być może jest ktoś kto umie mi podpowiedzieć w jakich ustawieniach renderować filmy na yt?

 

:icon_smile:

Edited by Morihiro
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...