Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witojcie, kupiłem niedawno pierwszą replike, zdecydowałem się na m16 od specny czyli sa-b07. Wczoraj przeszła swój chrzest bojowy i jestem z niej średnio zadowolony. Kulki leciały ledwo na 30-35 metrów i spdały a przy próbie podkręcenia hopupa efekty były znikome.

 

W każdym razie rozpatruje już opcje tuningowania tejże repliki i miałem zamiar zrobienia parasnajperki i jako wstępny tuning chciałem wymienić:

 

- Gumkę hopup (zielona G&G)

- Komorę hopup, tylko nie wiem jakiej firmy ani jaki model.

 

Wszyscy posiadacze emek od specny polecają po pierwsze wymienić własnie komore i gumke HU.

 

-Lufę precyzyjną (guarder) I tutuaj chciałem wziąćdłuższą niż sotckowa(509mm) tak żeby wystawała pare cm, myślałem np o 590mm i na te wystające 81mm nałożyć:

- Tłumik dźwięku, tutaj również nie wiem jaki model ani nic. Polecano mi king arms.

 

No to tyle z takiego wstepnego tuningu. Patrzałem również pod takim kątem że robiąc taki tuning nie ruszam gearboxa i tym samym nie ściągam gwarancji. I tak serwisuje prywatnie więc nie zwracam uwagi za bardzo na ten serwis gwarancyjny.

 

Jakie są wasze opinie na temat tego tuningu? Co wy byście zmienili ? Może coś innego?

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim na start gumka. Ja polecam systemę. Nigdy z nimi problemu nie miałem, natomiast żadna g&g nie zapewniała precyzyjnej regulacji. Komorę na razie bym zostawił, uszczelnił co się da.

Lufka stockowej długości promyka. Po co kupować półśrodek, skoro za niewiele więcej masz jedną z najlepszych rurek na rynku(rsov).

Wydłużanie badyla ci nic nie da, a może pogorszyć osiągi.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Mam ten sam karabin, z tym, że bez szyn RIS i miałem ten sam problem. Trzeba było strzelać przy wyłączonym hop upie bo inaczej ciężko było wyczuć w jakim kierunku poleci kulka po wystrzale. Moim zdaniem powinieneś najpierw wymienić gumke (ja również polece czarną systeme) i trochę doszczelnić taśmą teflonową (nie za mocno, bo potem możesz miec problem po złożeniu z podwójnymi strzalami i małym zasięgiem). Sam po wymianie gumki jestem mega zadowolony z efektu, bo nie spodziewałem sie, że celny zasięg wzrośnie o ok 10-15m..

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...