Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałem podzielić się doświadczeniami z tuningu ICS MX5PRO. Wykonałem zarówno tuning siłowy jak i lekki optyczny :icon_smile:.

 

Siłowy

 

Założenie - osiągnąć maksymalny zasięg strzelania i FPS z zastosowaniem sprężyny max Guarder 130. Zachować ROF około 15. Umieścić baterię w kolbie (standard to kolba SFS bez miejsca na baterię). Nie naruszać dolnego gearboxa.

 

Wizualny

 

Inna kolba i front.

 

Stan początkowy

 

Stockowy ICS MS1 PRO - czyli RIS z przodu plus kolba SFS.

Po początkowych zachwytach nad wyglądem (z mojego punktu widzenia) odnotowałem kilka niedogodności

- pistolet ciężki na przód i bardzo mało miejsca na baterię

- kolba SFS mimo że ciężka nie balansowała przodu

- ustawienie długości SFS pasującej dla mnie było niewykonalne

 

Co do ROFu i FPS to bazowo to ROF 15 i około 360 FPS bodajże. Zasięg około 40-45 m. Skupienie daje radę ale bez szału (da się trafić w cel wielkości drzwi :icon_smile:).

 

 

Do tuningu siłowego nabyłem

 

- bore up zestaw Guardera z tłokiem typ 1

- prowadnicę sprężyny guarder (chyba)

- tłok prometeusz 1 ząb metalowy

- sprężyna Guarder 130

- dysza uszczelniona AIRSOFT PRO do M4

- gumki systema czarna,GG zielona,

- lufa 363 KM head 6,04

 

a wizualnego -

 

- chwyt przedni ICS, chiński chwyt z RISEM Well,

- kolba ICS Krane pod MP5 (wersja dla normalnego MP5 nie MXPRO)

 

Po kolej.

 

Na początku zacząłem od sprawdzenia szczelności układu cylinder - tłok - dysza. Nie stwierdzono :icon_smile:. Na pierwszy ogień poszła sprężyna 135 promyka - zakładałem że ma moc podobną i ja miałem od pewnego czasu. Niestety efekty były słabe. Mimo efektu strzykawki w tłoku i wymianie dyszy na metalową z oringami chronowała się na około 380-390 FPS. Nie wiedziałem o co chodzi i zacząłem szukać dziur w szczelności komory Hop Up. Komora jest chyba nietypowa z regulacją poprzez przesuwanie listewki plastikowej z ząbkami bo ząbkowanej bazie. Zapobiega to rozlegulowaniu hop upu i jest fajne ale bazowa gumka była do wywalenia. Po zrobieniu teflon fixa i wymianie gumki na czarną systemę i złożeniu wszystkiego FPS zwiększył się o 5 ale nadal bez szału. Było ewidentnie widać że nie ma efektu pomiędzy dyszą a gumką w komorze. Czas na szlifowanie popychacza. Trochę lepiej ale bez szału. Zacząłem sprawdzać inne rodzaje dysz - M16, HK, MP5 itd. Po wielu testach i wymianie gumki na zieloną GG optymalnym rozwiązaniem okazała się dysza M4 plus własnie zielona GG. Praktycznie po zamknięciu nie uciekało powietrze z komory. Jest gut pomyślałem ale broń nadal waliła około 400 fps.

W tym momencie straciłem wenę i MP5 poszło do garażu na kilka dnia. Jak przestałem się na nią wk--wiać postanowiłem sprawdzić inna spreżyne bo wszystko inne sprawdziłem 100 razy. Włożyłem Guardera 130 i cud. FPS 495. Zasięg 70+ z hop upem. No nie wiem co Laylax włozył w tę 135 ale chyba to było amelinium.

 

Równolegle kolega robił podobne przeróbki G&P M4 też na 130 i ciągle ze mnie lał że ta komora hop up ICS to takie gówno za cholerę nie działą i gówno kupiłem. On miał 450 FPS stałe na 130. Jak sie potem po wymianie na Guardera identycznego jak jego schronowalismy porównawczo to marudzenie ustało :icon_smile:.

Żeby nie było on ma komorę airsoftpro CNC z monoblockiem.

 

Zadowolony z efektów tuning zabrałem się za ergonomię. Na początku wielki jak puszka chwyt z dokręconymi risami i wio na strzelankę. Z dużą baterią ciążył jak cholera. Dlatego postanowiłem zrobić rewire baterii na tył i wymienić kolbę na ICS MP5 Crane. Z bazy nie pasuje trzeba trochę zdremelować mocowanie od środka bo wystające prowadnice są za duże do MXPRO. Ale po poprawkach siedzi mocno - zero kolibania. Kable też przełożona a miejsca tyle że mogę dwie baterie 2200 mh AC 25 wsadzić (7,4 Lipo ofc).

 

Ogólnie jestem zajebiście zadowolony z efektu i polecam. Przypominam że MXPRO to dzielony gearbox i częśći dolnej z zębatkami wogóle nie ruszałem. Planuję się za to zabrać po sezonie aby zrobić podkładowanie przesmarowanie i może wymienić łozyska i zębatki.

 

Krawat

 

PS. Kolejne projekty ICS L85 - przeróbka na RKM i TM Scar L EBB - tuning 360 FPS.

Edited by Krawata
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć,

 

Odświeże temat. Od ponad dwóch lat jestem posiadaczem MX5PRO i już na wstępie przeprowadziłem mały tuning siłowy:

- sprezyna guardera m130

- tlok ICSa z metalowymi zebami

- wzmocniona prowadnica sprezyny

 

Dodatkowo wymieniłe standardową lufę na precyzyjną i gumkę hop-up na czarną systemy (średnio się spisywała, więc została wymieniona na zieloną G&G).

Po powyższych zabiegach replika, wg serwisu MadOnion, ma ok 415 fpsów.. cienko, zwłaszcza że maniacy w M4 ICSa na sprężynach guarder m120 wyciągają podobne jak nie wyższe wartości. W najbliższym, wolnym, czasie zerknę na szczelność układu, wymienie standardową dyszę na uszczelnioną i na pierwszej strzelance (z chronowaniem ;) sprawdzę pomiar fpsów.

 

@Krawata:

- możesz podać długość dyszy, którą zamontowałeś do swojej repliki?

- jakim lipo 7.4 napędzasz MP5?

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...