Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Taśma amunicyjna do m249


Recommended Posts

Witam

 

Jakiś czas temu w mej głowie zrodziła się koncepcja na zasilanie repliki ze zmodyfikowanego magazynka umieszczonego w plecaku.

O ile konstrukcja samego boxa nie jest dla mnie jakimś wielkim problemem to taśma już tak.

Czy ktoś ma pomysł z czego zrobić ogniwa?! dodam że sam wężyk nie wchodzi w grę, chce żeby to przypominało ostrą taśmę

http://2012.uploaded...28/73215308.jpg

http://images.defens...munition-Ca.jpg

Jakieś pomysły ?

Link to post
Share on other sites

Z tymi prowadnicami byłby problem, bo to praktycznie nie zgina się na boki/nie obraca, a i często tylko w jedną stronę zgina.

Nie bawiłbym się w "otwartą" konstrukcję, zamknięty rękaw z materiału usztywniony do przekroju prostokąta w naszych realiach chyba byłby najlepszy.

Link to post
Share on other sites

w takim układzie taśma mogła by być zrobiona z karimaty i wsadzona w rękaw z materiału, w środku znajdowała by się rurka /sprężyna podająca kulki do repliki. Konstrukcja wymagała by silniejszego silnika w plecaku,zasilanie z lipola.

Wrzuciłbym schemat, ale te bazgroły rozumiem tylko ja ;)

Mam nadzieję że przez okres świat znajdę moment żeby coś przy tym podłubać.

Link to post
Share on other sites

Ja to bym to zrobił tak:

 

Sprężyny z ostrych magazynków do AK (można popytać ludzi co przerabiali ostre na ASG), na to cienka karimata żeby zwoje nie przebijały się tak mocno przez materiał, i warstwa materiału. Trzyma kształt prostokąta, jest odpowiednio większe, jest elastyczne.

Link to post
Share on other sites

to też nie głupie.

Kojarzy ktoś jak może się nazywać ta rurka ze sprężynki co podaje kulki z boxa do komory? Myślałem nad użyciem zwykłego wężyka ale kulki się w tym zacinają.

 

Hah z ratunkiem przybyła spirala kanalizacyjna ;) powinna się nadać- jest dostatecznie długa i ma gęste zwoje.

Edited by Dave-o
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Rozmawiałem telefonicznie z Davem odnośnie transmisji kuleczek w sawie. Dorwałem spiralę ochronną, przez któą przelatują kulki. Producent alarmtech. Stosowana jest jako zbrojenie przewodu w kontaktronie MC T7. Kupiłem dzis to w sklepie z systemami alarmowymi. Koszt to ok. 40zł za odcinek 2m. Niestety spirala nie jest rozciągliwa a ściskana ale olać to :) kuleczki przelatują aż miło. Dodatkowo nie widać kulek w niej, wiec kurz nie będzie dostawał się do środka. Materiał - stal nierdzewna.

 

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B21hcR7G1dJJamxORnNQRjJPQzA&usp=sharing

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...