Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta 2.5-10x40 z laserem [ACM]


Recommended Posts

Czołem Panowie :maniak_usmiech:

Ja też stałem się szczęśliwym (nawet) posiadaczem tej lunetki. W polu jeszcze nie była, ale mogę opisać moje "boje" z regulacji i strzelania tarczowego na niewielkim co prawda dystansie....

Otóż tak - jak już napisał Kolega Zim_b - pierwsze wrażenie tak na oko, jak i na dotyk OK, w miarę ciężkie, metalowe, zero plastiku z zewnątrz - plus dla chińczyka.

Spojrzenie w szkło - tu też wszystko gra, dość jasno (chyba jaśniej niż we wspomnianej replice ACOG-a), może tylko krzyż celowniczy jest trochę za "tłusty", mógł być ciut cieńszy. Podświetlenie, zarówno czerwone jak i zielone działa, na nowej baterii nawet chyba zbyt mocne jest.

Manipulatory - zoom chodzi ciężko, sam się nie przestawi, korekcja dioptrii ma duży zakres, wieżyczki górna i boczna cacy, górna ma dodatkowo pięcioklikową, stale dostępną, szybką, możliwość dopasowania odległości celowania. Obydwa pokrętła regulacyjne schowane są pod zakrętkami.

Regulacja - i tu napotkałem problem: zabrakło mi regulacji w pionie, nie wiem czy to wina mojej giety (możliwe, bo acog też na krańcu regulacji pionowej był ustawiony), ale szybko problem udało się rozwiązać przez odkręcenie śrub imbusowych mocujących lunetkę do montażu , i podłożenie pod jedną podkładki z cienkiej, sztywnej folii.

Podsumowując - za 235 zeta moim zdaniem warto.

Aha, jeszcze laser - wcale nie jest to taki "bajer", świeci mocno (laser ma swoją baterię, nie korzysta z tej do podświetlenia) i da się go nawet dosyć dokładnie wyregulować, tak że "patrzy" tam gdzie luneta.

Ale się rozpisałem....

Pozdrowienia.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Także jestem od wczoraj posiadaczem tej lunety (moja pierwsza, zakupiona w TaiwanGun, wcześniej miałem kolimator) i potwierdzam, że pomimo "niskiej" ceny sprawuje się całkiem poprawnie (regulacja działa bez problemu, laser spokojnie "sieje" w nocy na ponad 60m i plamka nadal jest dobrze widoczna). Posiadam replikę SA-B05 i aby swobodnie celować z goglami i maską na twarzy dołożyłem pod lunetę takie coś http://gunfire.pl/product-pol-1152202632-Podwyzszenie-montazu-RIS.html

Po złożeniu tego w całość replika prezentuje się tak: https://drive.google.com/file/d/0B1HVK2F4wZbLVFVLQzVhdmRsOE0/edit?usp=sharing

Mam nadzieję, że zdjęcie przyda się komuś :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...