Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Saiga 12 gbb shell ejecting


Recommended Posts

Witam

Zakładam ten temat ponieważ urodził mi się w głowie plan zrobienia saigi gbb zasilanej zewnętrznie co2, z systemem wyrzutu łusek na bazie starego mocno zmęczonego maruzena m1100.

Posiadam replike gazową maruzena która wyrzuca łuski po każdym strzale i jest półautomatyczna niestety uszkodzony jest zamek repliki i cięzko mi bedzie ja poskładać a moze posłużyć mi w nowym projekcie.

Plan jest taki:

Maruzen m1100 zasilany z długich magazynków pudełkowych (należy go przerobic ze względu iż jest zasilany tubularnie) osadzony w body od ak,z dorobionym od podstaw kruciutkim chwytem ris oraz z wystajacym wężykiem z chwytu pistoletowego z zasilaniem co2.

 

Aby mój etap planowania poszedł troche naprzód a w sumie aby zapadła decyzja czy się tego podejmę potrzebuję zdjęć dolnego body od ak wraz z pełnymi wymiarami wnętrzna czyli długosć i szerokość oraz mniej więcej pokrywy zamka i suwadła.

Tutaj zwracam się do miłych użytkowników ak prosze jeśli chcecie pomóc dajcie znać na pw.

 

pozdrawiam volve55

Link to post
Share on other sites

Tylko, że saiga ma inną komorę zamkową niż AK czy AKM/AK-74. Do tagiego customa podszedł by korpus od Yunkera, wiatrówki iżmasza. Prawdopodobnie będę taki miał,

 

Jak będziesz chciał zakupić to odezwij się na PW.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

<p>Na obecną chwile temat umarł,ponieważ postanowiłem wskrzesić moje m1100 stalowymi częściami.Jeśli replika na tych częściach nie będzie chodziła płynnie,zastanowię się nad saigą.Temat pozostawiam dla innych jako pomysł wykonania repliki,największy problem to wykonanie zasilania pudełkowego,bo w przypadku m1100 shells nie jest wpychany w lufę jak w prawdziwej broni,lecz zostaje w tej samej pozycji w jakiej włożony byłby magazynek i jest tak jakby przykrywany w ostatnim ruchu blowbacka przez zamek.To powoduje komplikacje w budowie magów i dozowania łusek.

Żeby z tym kombinować musiałby dokonać nieodwracalnych przeróbek repliki, a jak pisałem chcialbym ją najpierw wskrzesić.

Jeśli dopadniecie tanio uszkodzone m1100 można pomyśleć nad takową przeróbka,chętnie wymienię sie spostrzeżeniami.

Edited by Volve55
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...