Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Woda podczas wypraw


Recommended Posts

Zastanawiam się już długo i pomyślałem że zapytam jak inni to rozwiązują.

Na wstępie zaznaczę że mimo że nie zawsze wszystko pakuję to sam plecak mam przegotowany tak że mogę iść tydzień/miesiąc jeśli zdobędę jedzenie. Tak jakoś lubię być spakowany.

 

I tu docieramy do wody. Mam camela 3l który wystarczy mi spokojnie na dobę z kawałkiem marszów i strzelanek.

Kombinuję jak skompletować zestaw który pozwoli na uzupełnianie wody podczas marszu wielodniowego bez dostępu do wsi i innych kranów. Moje rozumowanie jest obecnie następujące.

 

3l wody pitnej w camelu

1l manierka na wodę "brudną" do przegotowania/oczyszczenia tabletkami

1l manierka na wodę oczyszczoną/przegotowaną do innych posiłków, ew. stygnącą przed wlaniem do camela.

 

Oczywisty problem to dodatkowe 2kg targane + same manierki.

 

1. Czy to w ogóle ma sens? Czy może wystarczy 1l zapasu w czymś?

2. Pojemniki, manierka to oczywiście skrót myślowy, z tego co się orientuję to najgorsze rozwiązanie. Wydaje mi się że najlepsza była by menażka z aluminum lekka i całkowicie szczelna tak żebym mógł w niej też gotować co zaoszczędzi mi 1 pojemnik. Jakie teraz są opcje w tym temacie?

Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z nalgenki 1l plus kubek stalowy do niej i tabletki. Czasem używam filtra slomkowego. Jeśli spodziewasz się rzadkiego dostępu do wody, dobrym pomysłem są takie składane/rolowane butelki - możesz mieć taką 2l w zapasie, nie zajmuje miejsca i nie waży.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...