Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Temat wprawdzie temat to nie prośba o pomoc lub poradę, lecz jako pomoc do doboru części.

  • Jakiś czas temu nabyłem PKM firmy A&K, tuningowany przez PJ (silnik, tłok, głowica tłoka, głowica cylindra). Dodam że w stocku niby jest m130... ale firmy stock czyli po xxxx bb zrobiła się ok M110-115. 3 boxy z czego jeden działa drugi coś nie tak a trzeci padło... no cóż może kiedyś się do nich zabiorę i podzielę się wynikami :icon_biggrin: póki co jeden mi wystarcza więc leżą w razie W . Do tego lipo 11.1 turnigy :icon_biggrin:

Wpadłem na szalony pomysł tuningu, i tu pojawiły się moje problemy, gdyż nie wiedziałem co włożyć do środka....

  • Zacznijmy od początku - Stockowa wersja po xxxx bb - 390 fps, problem z pluciem kulek ( co jakaś wypadała dosłownie z lufy) skupienie pod koniec lotu typu chmurka .

Po rozebraniu okazało się:

-nieszczelność głowicy cylindra

-nieszczelność dyszy

-nieszczelność głowicy tłoka

 

Po rozciągnięciu, nasmarowaniu i doszczelnieniu - 420 fps, po strzelance (ok 2000 bb) znów 390. Zakupiłem system bore up guardera do m16a2 (cylinder typ-0) oraz precke guardera 509 mm na tajwanie. Serwisant u którego zasięgnąłem rady powiedział że może być problem z dyszą bo jest większa i nieco dłuższa.

Ryzyk fizyk.

  • I co się ukazuje: Dysza jest identyczna ze stockową jak również inne podzespoły (tj cylinder,i głowica cylindra). Jedynie gumka stokowa jest bez kołnierza (w porównaniu do gumek guardera AEG powyżej m120 - czarna) dlatego też jej nie montowałem. Nie patrzałem czy są takie dostępne bo na na razie pas.
  • Po zamontowaniu - włala na ubitej stockowej sprężynie (ok. m110-115) wyszło ~460 fps, Roofa nie mierzyłem (dla mnie wystarczający przy li-po 11.1 turnigy). Ale ogólnie

- zestaw pracuje ciszej

- skupienie się znacząco poprawiło i bb lecą jak po sznurku

- ODZIWO box podaje bez problemów nie ma plucia kulkami ani że podaje jedną raz a drugą nie i jest pusty strzał.

 

Wszystko mierzone na chrono - bb 0.25 g&g (złote opakowanie),

 

No cóż mam nadzieje że komuś tym postem pomogę w tuningowaniu swojej (PE)Kasi :icon_biggrin:

Edited by _nonejm_
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...