Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kałach mi nie strzela ;c


Recommended Posts

Smutno mi bo mój Rk 02 którego zamówiłem ostatnio (doszedł dzisiaj) nie strzela. Po otrzymaniu przesyłki wszystko sprawdziłem było dobrze potem wsypałem kulki do magazynka baterie podłączyłem i sobie strzeliłem, zacząłem oglądać inne rzeczy które zamówiłem po czym wróciłem do zabawy. Ustawiłem sobie cel i chciałem go ustrzelić ale coś jakby się zacięło po prostu umarł.

 

Po naciśnięciu spustu słychać lekki ruch silnika ale tylko jego nic więcej gdy oddzieliłem go od repliki i znowu podłączyłem do baterii kręcił się przez jakieś 3-4 sekundy i się zatrzymał gdy znowu naciskałem na spust on albo kręcił się powolutku albo ruszał i od razu się zatrzymywał.

 

Obecny akumulator 9,6V o pojemność 1200 mAh Ni-Mh

a ten chciałem zamówić (jeszcze tego nie zrobiłem) myślicie że pomoże?

http://www.militaria.pl/gfc/akumulator_asg_nimh_9_6v_1600_mah_(gf-bat-05)_p32294.xml

Link to post
Share on other sites

Jednak to tylko baterię za krótko ładowałem myślałem że 5 godzin starczy ale się grubo myliłem. Zostawiłem baterię podłączoną do ładowarki na noc i rano wszystko działało wyśmienicie oprócz tego że trochę mi znosi kulki w prawo czy ta się to jakoś skalibrować?

Link to post
Share on other sites

Jeśli ładowałeś całą noc to ciekawe czy nie przeładowałeś (i nie zabiłeś batki). Jeśli już chcesz inwestować w akumulator to inwestuj porządnie - w LiPo i ładowarkę do niego.

Edytuj: jeśli chodzi o znoszenie lewo/prawo to możesz spróbować lepsze kulki (zakładając, że strzelasz z badziewiaków) lub usztywnić lufę wewnętrzną - zdejmij muchę, a pewnie zobaczysz kawałek lufy wewnętrznej. Jak delikatnie nią poruszasz palcem to zobaczysz, że ma luzy. Owiń tą końcówkę taśmą albo jakąś inną gumą (np. oringiem) tak by zminimlizować luzy.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Spałem 6 h to raczej nie powinienem jej przeładować.

 

Teraz z kolei miałem problem z magazynkiem otóż przy ładowaniu nie blokował mi się więc przyjrzałem się mu (był dokupiony) i temu który był w zestawie i zaczepiał się bez problemu po dłuższych oględzinach stwierdziłem iż ma to zaczep lekko grubszy więc go spiłowałem trochę teraz jest wszystko w porządku.

 

Mam pytania co do magazynków

Jak mocno powinienem nakręcać go?

Czemu podczas strzelania czasem przestawał strzelać nawet nakręcanie nie pomagało, dopiero gdy go odłaczyłem i taki pypeć na górze odciągnąłem wyskoczyły z niego kuli i nakręciłem go znowu mogłem strzelać jak to w ogóle działa?

Czy powinienem go doszczętnie opróżniać po powrocie do domu czy muszę w ogóle coś z nim zrobić?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze trochę pytań ;p

 

Ile magazynków mi wystarczy? Obecnie mam 2 hi capy jeden o pojemnosci 480 kulek a drugi 500

Słyszałem że midy są o wiele lepsze od hi capów opłaca się w nie inwestować?

Kolega chce kupić kulki barwiące ale ja to uważam za głupotę czy tak rzeczywiście jest?

Ja bym kupił 0.25 biodegradowalne ile ich powinienem kupić 2 3 moze 10 tysięcy?

Link to post
Share on other sites

1. Ja osobiście w ogóle nie uznaje Hi-Capów (swoją drogą, jeden hi-cap zazwyczaj wystarcza). Midów mam cztery. Dwa hi-capy powinny Ci wystarczyć, ale jeśli chcesz inwestować w midy to... Cieżko określić ile Ci wystarczy. Zdarzało się, że jeden mid-cap schodził mi w 2 czy 3 rundy, a czasem cztery pełne magazynki było za mało na jedną rundę.

2. W mojej ocenie bez sensu bo raz, że nie zawsze takie kulki pękają (a chyba po to są by pękły i "oznaczyły" trafienie), czasem pękają w lufie (a to nie dobrze).

3. Cieżko powiedzieć bo to zależy ile będziesz strzelał. W tym roku mało strzelałem - byłem na czterech strzelankach. Na dwóch poszło mi w sumie może z 500 kulek, na innej z 500, a dziś wywaliłem 1000 albo i więcej. Kulki biodegradowalne mają raczej niezbyt dobrą opinie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...